Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmennétek így próbanapra?

Elmennétek így próbanapra?

Figyelt kérdés
A múlt héten voltam interjún egy raktári adminisztrátori pozícióval kapcsolatban, de egy szó sem esett a fizetésről. Tegnap kaptam egy e-mailt, hogy sikeres volt az első kör (ami csak beszélgetés volt), ha gondolom, akkor jövő héten menjek be fél napra próbanapra. Az e-mailben szintén egy árva szót nem írtak, hogy arra jár-e fizetés vagy sem. Utána néztem a cégnek és minden rendben van náluk, a tavalyi forgalmuk több száz millió volt. Nem értem, hogy ilyen nagy forgalom mellett miért kell sumákolni a fizetéssel, miért csak az ő részükről legyen rendben a dolog, nekik feleljen meg az alkalmazott, én meg majd megtudom valamikor, hogy mégis mennyit fizetnének... Kb. 40 embert foglalkoztatnak egyébként. Szóval hova ez a nagy titkolózás? Ezzel csak azt érik el, hogy bizalmatlan leszek velük és lehet, hogy el sem megyek a próbanapra. Ti mit tennétek? Egyébként Pesten van a cég. Előre is köszi az értelmes válaszokat!

2017. febr. 25. 13:03
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Szeretnék dolgozni, de felesleges köröket nem szeretnék futni, mert akkor lehet, hogy egy sokkal jobb lehetőséget szalasztok el. Nem tudom, de szerintem vicces, hogy még én kuncsorogjak és én faggatózzak fizetésről, mikor nem voltak képesek még csak meg sem említeni. Volt rá vagy egy órájuk... Persze a politika már mindjárt előjött... Mondtam, hogy nehezen találok a diplomámnak megfelelő állást, erre az egyik azonnal rávágta, hogy "Miért nem mész el a Fideszhez?" Mintha az úgy menne...
2017. febr. 25. 14:53
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem direkt nem került szóba a fizetés. Nem foglalkoztak vele. Ők tudják, hogy mennyi. Te nem tudod. Ha érdekel, akkor kérdezz rá.

Most ezért elszalasztanál egy lehetőséget? Nem kerül semmibe sem rákérdezni. Aztán még mindig dönthetsz úgy, hogy nem akarsz ott dolgozni.

Totál úgy tűnik, hogy csak kifogásokat keresel, hogy ne kelljen dolgozni. Gondolom, nem állnak sorban az ajtód előtt a munkáltatók jobbnál jobb ajánlatokkal.

2017. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Én tényleg szeretnék dolgozni, fogok is, de egy ideje már megválogatom, hogy hol és mit, legfőképp kikkel, kiknek. Annak semmi értelme, hogy ott vagyok néhány hetet, utána kiderülnek a turpisságok, eljövök és újra keresgélhetek. Nem, tényleg nem tolonganak az ajtóm előtt a munkáltatók, de nem reménytelen a helyzet. Szerencsére egy héten mostanában 8-10 helyre is el tudom küldeni a jelentkezést, olyan helyekre, amelyek összhangban vannak a végzettségemmel, tapasztalataimmal, érdeklődési körömmel. Ebből általában 1-2 vissza is jelez. Ezért is írom, hogy nem reménytelen. Úgy vettem észre, hogy azóta keresnek meg több helyről, mióta lediplomáztam. Regisztrálva vagyok álláskereső portálokon is, ott is látnak a munkáltatók és előfordul, hogy megkeresnek. De. Ez mind szép és jó, de sokszor amikre jelentkezek, azok kifelé tényleg jó állásnak tűnnek, utána kiderül, hogy mégsem olyan jók. Úgy állítják össze a hirdetést, hogy vonzó legyen. Mondok egy példát. A múltkor a hirdetésben ez állt: - alapfokú angol, logisztikai adminisztrátor, XVIII. kerület. A telefonban kiderült: - legalább szakmai középfokú angol (ügyfelekkel való kapcsolattartás miatt) nem sima adminisztrátor, hanem bonyolultabb asszisztensi, ügyfél kapcsolattartói feladatkör, nem XVIII. kerület, hanem Vecsés. Ezért vagyok már egy ideje óvatos. Tényleg nem a tökéletes állást keresem, mert tudom, hogy olyan nem létezik, de mindent nem vállalok el. Viszont a kérdés nem is erről szólt, nem is tudom, hogy miért magyarázkodom. Persze köszönöm azoknak, akik normális válaszokat írtak.
2017. febr. 25. 15:20
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

23: én is normális választ írtam.

Egyszerűen felhívod őket és megkérdezed, amit szeretnél. Ettől még nem kötelező elvállalni.

De itt senki sem tudja neked megmondani, hogy mennyi a fizetés.

2017. febr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Nem tudom őket felhívni, mert e-mailben volt a megkeresés mind a kétszer.
2017. febr. 25. 15:37
 26/41 anonim ***** válasza:

És nincs telefonszám az e-mail-ben?

Nincs benne semmi kontakt?

Senki sem írta alá a levelet? Nincs ott az elérhetősége?

2017. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
81%
Komolytalan. Engem eddig fel és vissza hívtak. Sőt még mondták is, ha van vmi csörögjek rájuk és vissza hívnak nehogy az én pénzem fogyjon. Fura hogy mailezgetnek. Mintha spórolnának a hívásokkal.
2017. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Egyedül a raktárvezető telefonszáma van meg, az szerepelt az e-mailben. A levelet is az asszisztens hölgy írta. Kérdezzem meg a raktárvezetőt, hogy szerinte mennyit adna a főnők? Esetleg a titkárnőt? Szerintem ez nevetséges...
2017. febr. 25. 15:55
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én elmennék a próbanapra, ha nincs jobb dolgom, de ez az egész egy katyvasz.


Ez több mint kaotikus.


Szerintem menj el a címre, de a próbanapért mindenképp kell hogy kapj pénzt.

2017. febr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben bemennék a próbanapra. Viszont addig nem kezdenék hozzá a munkához amíg meg nem tudnám kérdezni valakitől az irodában hogy kapok-e a nap végén fizut. Illetve utána mennyit. Ha habozik, kitér a válasz alól, vagy akármi otthagynám őket.
2017. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!