Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmennétek így próbanapra?

Elmennétek így próbanapra?

Figyelt kérdés
A múlt héten voltam interjún egy raktári adminisztrátori pozícióval kapcsolatban, de egy szó sem esett a fizetésről. Tegnap kaptam egy e-mailt, hogy sikeres volt az első kör (ami csak beszélgetés volt), ha gondolom, akkor jövő héten menjek be fél napra próbanapra. Az e-mailben szintén egy árva szót nem írtak, hogy arra jár-e fizetés vagy sem. Utána néztem a cégnek és minden rendben van náluk, a tavalyi forgalmuk több száz millió volt. Nem értem, hogy ilyen nagy forgalom mellett miért kell sumákolni a fizetéssel, miért csak az ő részükről legyen rendben a dolog, nekik feleljen meg az alkalmazott, én meg majd megtudom valamikor, hogy mégis mennyit fizetnének... Kb. 40 embert foglalkoztatnak egyébként. Szóval hova ez a nagy titkolózás? Ezzel csak azt érik el, hogy bizalmatlan leszek velük és lehet, hogy el sem megyek a próbanapra. Ti mit tennétek? Egyébként Pesten van a cég. Előre is köszi az értelmes válaszokat!

2017. febr. 25. 13:03
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eszükben sincs fizetni a próbanapért. Normális helyeken ők maguk szólnak, nem az embernek kell kérdezgetni, pláne nem a fizetést. Nekem az ütötte meg a fülemet, hogy "elmehetsz a fideszhez". Magamban biztos elküldtem volna a jó anyjába. És akkor az ő keze alatt kellene dolgoznod? Biztos nagy élvezet lenne...

Ha tényleg úgy gondolod, hogy van esélyed jobbat találni, akkor nem feltétlenül mennék el a helyedben. De én leginkább a bunkó stílus miatt döntenék így.

2017. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legjobb ha válaszolsz az e-mailre, hogy szeretnéd tudni a próbanap pontos feltételeit, legyenek szívesek tájékoztatni. Ebből csak leesik nekik, vagy konkrétan is rákérdezhetsz.


Szerintem azért nem mondták, mert úgy gondolják úgysem vállalod el, illetve ezzel tesztelik mennyire lehet hülyére venni. Ne hagyd magad. Valamint azt is érzik, hogy "túl jó" vagy ehhez a munkához, csak még nem tudják mennyire vagy hajlandó csicskulni. Valszeg nem egy gondolkodó embert keresnek...


Írsz egy szép e-mailt, kiderül mit válaszolnak és akkor eldöntöd. De ha úgy alakulna, szerintem ezt a stílust nem fogod nagyon hiányolni az életed hátralevő részéből...


Én amúgy nem mennék el ingyen próbanapra, maximum abban az esetben ha életem álommunkájáról lenne szó és nagyon akarnám.


De egy raktáros munkán mit kell próbálgatni? Van olyan akinek nem megy?

2017. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Szerintem menny be

Elméletben mielőtt munkába állsz úgy is kapsz szerződést a próbanapról is, ott úgy is kiderülne mennyi is az annyi, de addig el se juss, hanem kérdezz rá akár konkrétan is.

Gyakorlatban meg lehet hogy ingyen munkaerőt keresnek :(

2017. febr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
menny = menj :D
2017. febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
A XVIII. Kerület/vecsési cég tudom melyik. Hidd el jobb, hogy nem vettek fel oda, én is eljöttem onnan amint lehet.
2017. febr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél? Mi lett a vége?
2017. febr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, ha ráérsz dobnál egy privátot, hogy mi volt ott a baj? Előre is köszi! :)
2017. febr. 28. 09:00
 38/41 A kérdező kommentje:
Végül nem mentem el, írtam nekik egy e-mailt, hogy köszi, de már nem aktuális. Átgondoltam és inkább keresgélek még egy kicsit, bízom benne, hogy most tavasszal találok valami jobbat. Túl monoton lett volna, abból már tanultam, hogy nagyon lélekölő tud lenni és a sok kérdőjel, valamint a raktárvezető viselkedése is segített a döntésemben. Köszi szépen a normális válaszokat! :)
2017. febr. 28. 09:03
 39/41 anonim ***** válasza:
Én elmentem volna de te tudod.
2017. febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
A hét vége felé lesz két interjúm is, inkább most azokra koncentrálok és hagyom az ilyen sumák helyeket...
2017. febr. 28. 12:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!