Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelem külföldre költözni...

Mi értelem külföldre költözni örökre és cserbenhagyni az országot?

Figyelt kérdés

Ha valaki kimegy pár évre és gyűjt lakásra, autóra akkor azt mondom oké, renben van.


De, hogy átálni külföldinek és az egész kulturát felforgatni az... nem helyén való.


De ha a települést nézem ahol élek, itt majden minden 30 év alatti kiment külföldre és ott ragadt. A település meg ki van öregedve, halva. Nincs ember ki dolgozzon.


Külföldön élőket megnézve 110/9-nek konkrétan most egy tiszta gatyája ninc, 10 éve kint él, de olyan tervekkel mentek ki, hogy vesz lakást meg autót stb.


pénzt szórják két kézzel, qrvákra, bulikra, meg telefonokra .



Azt még mindig mosógat, meg takarít... nem lépet fejebb a létrán.



2018. okt. 7. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nagyobb hazaárulás az, ahogy aktívan dolgozol gyönyörű magyar anyanyelvünk elkorcsosításán.
2018. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 anonim ***** válasza:
84%

"Egyszerűen, itthon lenne a helye, már minum 1 gyereke családjának, házának, kocsinak kéne lennie és 3x évesen még playboy életett él és kavar a kis fruskákkal, akiket havonta hazahoz feszíteni.



Ez nem normális..."


Jézus, gyere le.

2018. okt. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 anonim ***** válasza:
96%

...bár kétlem, hogy valaha is elolvastál volna akár egyetlen könyvet is.

(22. hozzászóló vagyok, véletlenül hamarabb elküldtem a választ.)

2018. okt. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 anonim ***** válasza:
100%

Én ahol vagyok oda 1 évig kerestem állást, mire felvettek.


Közben gondolkodtam rajta hogy minek küldözgetek CV-ket 1000 számra, inkább lelépek innen mint a huzat, azt csá csumi csá gyerekek.

2018. okt. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/90 anonim ***** válasza:
100%
Lássuk csak: 10 éve Hollandban élek. Mosogató-takarító munkákat végzek, még a minimálbért sem keresem meg, átlagban 1000-1100 euró a havi jövedelmem. Mégis, el tudok járni koncertekre, valamint az évi kát hazalátogatás mellett általában megvan még egy plusz külföldi utazás. Egyszer New Yorkba is eljutottam. Ezt mikor tudnám egy otthoni minimálbérből megtenni?
2018. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 anonim ***** válasza:
100%
két hazalátogatás
2018. okt. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/90 anonim ***** válasza:
92%

Most ez komoly?! xDD


Szerinted komolyan nem vitte semmire az aki külföldre kimenet?


Szerinted miért London a második legnagyobb magyar várós?


Vagy miért vágyik a fiatalok kB. 70%a külföldre?


Azért mert hülyék?

Vagy inkább te vagy az?

2018. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nagyon kell magyarázni, hogy az itthoni fizetések és az albérletek, meg úgy általában a megélhetés nincs összhangban. Diplomásként nettó 190 000 Ft a kezdő átlagfizetés a szakmámban. Tegyük fel, hogy sikerül kivenni egy albérletet 120 000 Ft-ért, a rezsi (+ számlák) 30 000 Ft, a bérlet 10 000 Ft, élelmiszerre elmegy 30 000 Ft legalább. Ha félre tudna tenni, akkor sem lenne ebben az életben elég pénze egy saját lakásra, kocsira. Nem beszélve a családalapításról.

Amíg nincs egy olyan kormány, aki ezen változtatni akar, addig az emberek többségének meg se fordul a fejében visszajönni.

2018. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/90 anonim ***** válasza:
100%
28: Egyértelműen az irígység beszél belőle. Valaki régebben feltett itt egy kérdést, amiben leírta, hogy az ismerősei Facebookon beszólogatnak neki, hogy ideje lenne befejezni a gyerekes külföldi kalanodzást, hazamenni, kibérelni egy otthoni lakást, és beállni a sorba, dolgozni, gyereket csinálni, meg hasonlók. Nagy az Isten magyar állatkertje.
2018. okt. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 anonim ***** válasza:
98%

Javítanám kérdező:

Először az ország hagyta cserben őket, EZÉRT külföldre költöztek.


Azért ez nem mindegy, nem gondolod Édesbabucikám?

2018. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!