Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelem külföldre költözni...

Mi értelem külföldre költözni örökre és cserbenhagyni az országot?

Figyelt kérdés

Ha valaki kimegy pár évre és gyűjt lakásra, autóra akkor azt mondom oké, renben van.


De, hogy átálni külföldinek és az egész kulturát felforgatni az... nem helyén való.


De ha a települést nézem ahol élek, itt majden minden 30 év alatti kiment külföldre és ott ragadt. A település meg ki van öregedve, halva. Nincs ember ki dolgozzon.


Külföldön élőket megnézve 110/9-nek konkrétan most egy tiszta gatyája ninc, 10 éve kint él, de olyan tervekkel mentek ki, hogy vesz lakást meg autót stb.


pénzt szórják két kézzel, qrvákra, bulikra, meg telefonokra .



Azt még mindig mosógat, meg takarít... nem lépet fejebb a létrán.



2018. okt. 7. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
76%

"Elég fiatalon, hazaárulást követtél kedves 17L. Igen te a z generációba tartozol. Jellemezném a Z: generációt, életcél=facebook, külföld, ingyenélés, ne keljen dolgozni majd eltartanak, csak nekem legyen jó, dögöljön meg a család, a többire meg teszek."


Miért maradjak egy olyan országban, ahol így állnak hozzám? :) Ha nem tisztelnek, elmegyek örömmel.


17/L

2018. okt. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
100%

49#

Meg lehet nézni a külföldi és a magyar halálozási arányokat, ég és föld a különbség.


Én is gondolkozom a kiköltözésen, mert ez az ország lassan tényleg élhetetlen. Én a szakmámban viszonylag jól keresek (az itteni viszonyokhoz képest), de még így is nehéz fizetni az albérletet, a kocsit, a kaját és egyebeket. Ezzel szemben a németeknél az itteni fizum 3-5-szörösét kapnám, amivel az ottani viszonyok közt is könnyű az élet. Barátnőmnek van még pár éve az iskolából, de utána valószínűleg mi is megyünk el innen.


Ne érts félre, én szeretem ezt az országot, de nem fogok nyomorogni azért, hogy Viktor és a csókosok gazdagodjanak. Nekem a saját életem fontosabb, mint néhány elavult eszme amit csak azért találtak ki, hogy a nagyurak a zsebükben tartsák a népet.

2018. okt. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 A kérdező kommentje:
És a szüleitekkel mi lesz ha elmentek?
2018. okt. 14. 03:43
 54/90 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint itthon. Már ígyis az ország két külön felén vagyunk, mivel csak nyugat Magyarországon van munka. Havonta-kéthavonta meglátogatom őket (vagyis anyámat, mert apám egy r_hadék), szóval nem sok változás lenne.
2018. okt. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 anonim ***** válasza:

Nem válaszoltál, hogy miért akarod, hogy a számdora megvetett és lenézett fiatalok miért maradjanak. No mindegy.

Támogatnak, hihetetlen boldogok lennének, ha bekerülnék egy külföldi egyetemre (már néztünk párat). Szeretnék, hogy sok helyre eljussak, nem kötnének ide.

Ilyen egy jó szülő.

17/L

2018. okt. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 anonim ***** válasza:
100%

"És a szüleitekkel mi lesz ha elmentek?"


Én kihozattam édesanyámat (apám már nem él) és a húgomat, mert megtehettem.

Ha otthon maradok, még segíteni is alig tudtam volna nekik.

A húgom most itt jár egyetemre, anyámat meg tudom annyira anyagilag segíteni, hogy ne abból a nevetséges összegből kelljen szűkölködnie, amiből Magyarországon is csak a hidegvízre való volt elég.

2018. okt. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy a kérdező nem tudott mit kezdeni a válaszommal, ezért inkább törölte.
2018. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
94%

48.-as vagyok!


Te nem vagy normális! Már nem tudom szebben mondani. Kijelenteni, hogy így is, úgy is meghalt volna, még is milyen alapon? Mi ott voltunk végig, és igenis volt esélye, sőt remek esélyekkel indult, de ha nem tudják megcsinálni időben a csontvelő átültetést, úgy tényleg kevesebb az esélye. Tényleg, legyen mindjárt a gyerek hibája, véletlenül sem a romokban lévő egészségügy, és a kizsákmányolt ország miatt. Szerintem, te sem magasztalnád ezt az országot, ha a te 13 éves gyereked hal meg. Konkrétan az eszem megáll attól, ahogy gondolkodsz. Csodálkozom, hogy tükörbe tudsz nézni.

2018. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 A kérdező kommentje:

17L, hát az kell mondanom a te kortásaid abszolút csak a facebookon éli az életét, ami több szempontból is hiba.


Nem tudom mi ez a külföldre menekülés, örület de amikor majd a Londoni Bandu Nig ger barátod felcsi

nál és egy kávé gyereket hozzól haza a szüleidnek, annál nagyobb szégyen nincs a világon.


Meg mi az, hogy miért maradj?

- ha ezt nem tudod akkor egyértelmű, hogy nem vagy Magyar!

2018. okt. 23. 13:54
 60/90 anonim ***** válasza:
100%

Nem használom olyan sokszor a Facebook-ot, mint amennyire te szeretnéd azt hinné.


Nem Londonba készülök menni.


Sose tartottam annyira vonzónak a fekete férfiak többségét, nekem abszolút más a külső ideálom.


Az egyetem után minimum két évvel szeretnék majd gyereket, és azt is, ha már van egy biztos munkahelyem, köszönöm az érdeklődést.


Világot szeretnék látni, de ettől még nem hagyom el a maygarságomat. Egyszerűen nem ugyanott fogok élni örökké.


17/L

2018. okt. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!