Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelem külföldre költözni...

Mi értelem külföldre költözni örökre és cserbenhagyni az országot?

Figyelt kérdés

Ha valaki kimegy pár évre és gyűjt lakásra, autóra akkor azt mondom oké, renben van.


De, hogy átálni külföldinek és az egész kulturát felforgatni az... nem helyén való.


De ha a települést nézem ahol élek, itt majden minden 30 év alatti kiment külföldre és ott ragadt. A település meg ki van öregedve, halva. Nincs ember ki dolgozzon.


Külföldön élőket megnézve 110/9-nek konkrétan most egy tiszta gatyája ninc, 10 éve kint él, de olyan tervekkel mentek ki, hogy vesz lakást meg autót stb.


pénzt szórják két kézzel, qrvákra, bulikra, meg telefonokra .



Azt még mindig mosógat, meg takarít... nem lépet fejebb a létrán.



2018. okt. 7. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a kérdező azonos-e Balázskával a kamutrollal, vagy pedig kaptunk egy új kamutrollt. :O :)
2018. okt. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 anonim ***** válasza:
3%

Ami érdekes az az hogy például az Aradi vértanuknak fele sem volt magyar de mégis többet tettek Magyarországért mint a kérdező.


Áruld már el Kérdező hogy te mit tennél ha tudnál hőn szeretett országodért ha tudnál?


Lent voltál például megvédeni a határt amikor ezek a muszlim tetvek ránktörtek?

2018. okt. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 anonim ***** válasza:
49%
Nem vagy te rokona a husos-csontosnak?
2018. okt. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/90 anonim ***** válasza:
74%

"Ami érdekes az az hogy például az Aradi vértanuknak fele sem volt magyar de mégis többet tettek Magyarországért mint a kérdező."


Talán a később érkezők nem tudják, de volt itt a kérdezőnek egy olyan kommentje, amely az aradi vértanúkat állítja példának a mai kiköltözők elé, teljesen értelmetlenül.

Ezt a kommentet valamiért törölték, nyilván az ostobasága miatt.

Mert a párhuzam olyan, mint a csizma az asztalon.

Arról persze nincs tudomása, hogy abban az időben mennyien menekültek külfödre, hogy ne jussanak az aradiak sorsára.

De mondom, ennek semmi köze a mai helyzethez, csak már nem tudott más érvet felhozni.

Nem is baj; minél kevesebbet ír, annél kevésbé fogja az ember a fejét a rengeteg hiba miatt...

2018. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 anonim ***** válasza:
73%

Itt volt egy 17/L gimnazista, aki több ízben is írta, hogy ki akar menni.


Én is középiskolás vagyok, szintén ilyen célokkal (pacsi 17/L), külföldi egyetem, ösztöndíjjal.


A "Z generációzást" nyugodtan abba hagyhatod, mert a közösségre vont sztereotípiák sosem 100%-osan igazak az egyénre. Egyébként arrol ne is beszéljünk, hogy a Z generációt is "kinevelte" valaki, ergó csak a saját kortársaid, és a magad nevelési csődjét szídhatod.


Nekem speciál más okom van kimenni, mert szerencsére vagyok olyan helyzetben, hogy a saját lakás (hála a szüleimnek) nem jelentene problémát, a fizetésből pedig persze, túl lehet élni, de én élni akarok, nem túlélni. Ami engem leginkább elborzaszt (és igen, most szembe megyek a korábbi állításommal és érvemmel, mert több, sorozatos tapasztalatom volt, ezért, valóban, egy általánosító sztereotípiát fogok vonni, ami nem helyes, de a tapasztalatok alapján megengedem magamnak) az a saját korosztályom (tisztelet a kivételeknek). A többségük kommunista elveket való, erősen marxista álláspontra hajló, (fogalmazzunk kedvesen) nem egészséges anyagokat illegálisan fogyasztó ember, pedig nem rossz helyre járok gimnáziumba... én ilyen helyen, ahol ez a jövő, nem akarok maradni. És lesz@rom, hogy mennyire leszek az olyanok szemében hazaáruló, mint te, akik letojva a gyereknevelési kötelességüket egy igen erős alapot adtatok arra, hogy eljöjjön a 3. Kommunista időszak Magyarországra. A nagyszüleim épp eleget meséltek róla.


Egyébként pedig... ország alatt mit értesz?


A kormányt?

Nem érdekel a politika


A földet?

A régi M.O. már ígyis-úgyis szet van szabdalva. (Gyarmatosítjuk Angliát! XD)


A társadalmat?

Leírtam fenn, lemondtam róla. Egyszer mennél ki külföldre, ott teljesen más a helyzet. Nem magyarázzák azt, hogy mit miért nem lehet. Nem köpnek le, ha van valami ötleted. Nem nyomnak a víz alá.


A kultúrát?

Azt magammal viszem. A kultúra egy népé, vagy népeké, annak tagjai pedig ugyanúgy birtokolják, mint az egész nép.

A történelem pedig már a múlt. Szegény hősök pedig biztosan forognak a sírjaikban ennyi.. khm.. érdekes ember miatt.


Aradi vértanúk? Többségük nem volt magyar.


Széchenyi a legnagyobb magyar? Életében alig volt Magyarországon, s kevéssé beszélt magyarul.


A Zrínyiek? Horvát bánok voltak, nem magyarok eredendően.


Ezt fogná fel a hozzád hasonló. Azzal, hogy valaki elmegy arról az X négyzetkilóméterről, ahol született, még nem tagadja meg a múltját.


Köszönöm a többi válaszadónak, aki végig olvasta, a helyesírási hibákért, s a kusza fogalmazásért elnézést, siettem, és külön bocsánat a szájbarágós hangnemért, de a kérdező kiérdemelte a kommentjeivel tanúsított értelmi szintjével.


Üdvözlettel: 16/L

2018. okt. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 anonim ***** válasza:
79%

Mi értelemE külföldre költözni örökre és cserbenhagyni az országot?


De, hogy átálni külföldinek és az egész kultÚrát felforgatni... AZ nem helyén való.


De ha a települést nézem ahol élek, itt majdNEM minden 30 év alatti kiment külföldre és ott ragadt. A település meg ki van öregedve, halva. Nincs ember ki dolgozzon.


Külföldön élőket megnézve 110/9-nek konkrétan most egy tiszta gatyája nincS, 10 éve kint él, de olyan tervekkel mentek ki, hogy vesz lakást meg autót stb.


(Azért valljuk be, a 110/9 nem olyan rossz arány XD)


A pénzt szórják két kézzel, qrvákra* ÖRÖMLÁNYOKRA, bulikra, meg telefonokra.


(Tudjunk szépen magyarul ;))


AztÁN még mindig mosOgat, meg takarít... nem lépetT feLjebb a RANGlétrán.


(Kérdezted, hogy mi a baj a helyesírásoddal. Szívesen! <3)

2018. okt. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 anonim ***** válasza:
100%

1. Mióta kell a te szabályaid szerint élnünk?


2. Attól, hogy elköltözök máshova, még magyar maradok. Bár néha már erősen elgondolkozok azon, hogy letagadjam. Főleg mikor ilyen szép okosságokat olvasok.


3.És ha kihal egy-egy kis falu, akkor mi van? Megmondom: semmi. Hát ha külföldön ragadtak, akkor jó ott nekik. Ott dolgoznak, ahol több esélyt látnak a céljaik megvalósításához.


4. 110/9-nek nincs egy tiszta gatyája se? Vicces vagy te hallod-e, ez nem olyan rossz arány. De oké, biztos csak elírtad, 10/9-re gondoltál. Ezt neked személyesen mesélik el a kint élők, vagy csak a facebookra kitett összvissz 4 képből tájékozódsz? Hmm?


5. Megint csak kérdem, mi közöd hozzá, hogy ki mire költi a Saját kezűleg megkeresett pénzét? Arra költi, amire akarja. Az övé. Ő rendelkezik felőle. Az ő számlájára utalták. Magyarázzam még, vagy megértetted így is?


6. Először is. Kint nem csak mosogatni meg takarítani lehet. Nagyon sok más szakmában is el lehet helyezkedeni.

Másodszor is. És ha nem lépett feljebb, de így neki tökéletesen megfelel? Hmmm?

2018. okt. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/90 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ezek szerint, akkor neked van egy fix állásod, amivel kifejezetten sokat keresel? Van már házad, és legalább egy gyereked? Autód, amit nem hitelből vettél, hanem a magas jövedelmednek hála, könnyen kicsengetted?


Ahogy az ember megválaszthatja a vallását, úgy azt is, hogy hol, és milyen kultúrába szeretne élni, és mozogni. Tőled meg nagyon buta dolog, hogy általánosítasz.

Fiatal vagyok, és házas, útban az első gyerek, fix állás (ami amúgy nem a kedves magyar államnak köszönhető) amivel az átlaghoz képest többet keressünk a férjemmel. Viszont nem akarunk itt maradni. A magyarok pesszimizmusa, és irigykedése kiborító, és én nem akarom, hogy a gyerekem ezt lássa.


Amúgy pedig az ország romokba. A férjem 13 éves öccse most halt meg leukémiába. Neki is elkezdesz majd arról papolni, hogy de itthon nagyon jó? Fél évet töltött kórházba, és a végén már olyan állapotba volt, ahogy egy szülő sose akarná látni a gyereket. És ez megelőzhető lett volna, ha elég felszerelt a kórház, és a levett csontvelő mintát, nem egy másik kórházba kell átküldeni, majd heteket várni az eredményre. A hat hónapból, két és fél hónap ment el várakozásra, ami arra volt elég idő, hogy a legyengült immunrendszere elkapott egy fertőzést, és végül ebbe halt bele, nem a leukémiába. Míg a nyugati országokba, nincs olyan, hogy átküldözgetjük a teszteket másik kórházba, hanem reggelre megkapod az eredményt.

Szóval te nagyon mély magyar ember, mi már csak azért is, hogy normális ellátást kapjunk, elmennénk másik országba. (Az első babám orvosi mulasztás miatt halt meg). Szóval szidhatod azokat akik kint vannak. de kint nem ez a színvonal mint itt, ahogy a hozzá állás is szöges ellentét annak amit az emberek többsége képvisel.


A fent leírtakat akinek nem inge ne vegye magár, mert még azért lehet látni embereket, akik reggelente köszönnek, vagy átadják a helyüket az időseknek.


De szerintem tény, hogy Magyarországon katasztrófa a helyzet. A férjem intelligens okos és életre való öccse, nem ezt érdemelte. Akinek amúgy soha egy panasz szó sem hagyta el a száját a félév alatt. Szerintem érthető, hogy miért akarnak az emberek elmenni. Máshol ugyanúgy dolgoznak, felelősséget vállalnak, és családot alapítanak, ez nem földrajzi helyzet kérdése.

2018. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 A kérdező kommentje:

A férjed öccse így is, úgy is meghalt volna sajnálom.


Ezért az országot hibáztatni nagy butaság. Kik tehehtnek róla? A korrupstság, elöregedet népesség, kevés fehér gyerek. És erre még ti teszítek fel az i-re a pontott arra, hogy elmenkültök.

2018. okt. 13. 05:47
 50/90 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdező te egy 15 éves lány vagy. Eltaláltam?
2018. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!