Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkáltató nem ad karácso...

Ha a munkáltató nem ad karácsonyra semmit, akkor az anyagi megfontolás vagy egyszerűen semmibe se nézi az embereit?

Figyelt kérdés

Ismerősi körömben én vagyok az egyetlen aki semmit se kapott karácsonyra. Mindenki rajtam kívül utalványt pénzt ajándékcsomagot stb kapott.

Egyikük 50.000 erzsikét kapott, a másik 100.000et utalva, a harmadik 13. havi bért stb stb.

Én meg semmit, de még 5 ft-ot se.


Na most azt felesleges vitatni hogy a karácsonyi jutalom az kötelező-e. Nem kötelező, nem kell adnia egy cégnek se, mégis adnak (szinte) mindenhol.


A kérdés ahol nem adnak még egy buznyákot se, ott ez anyagi megfontolás (nem adnak mert miből adnának) vagy egyszerűen a munkaerő semmibe vétele (nem adnak mert minek adjanak,, számukra az ember csak egy senki, nem jár annak semmi)?


Ez a kérdésem!


2018. dec. 24. 11:27
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
Ti lehülyézitek a kérdezőt, álomvilágban éltek, fogalmatok sincs róla, hogy sok magyar munkahelyen tényleg az van, amit a főnök diktál, és aki ezzel szembe megy, annak vagy fel kell mondania, vagy pedig ha nem mondd fel, addig szívatják hülye melókkal, amíg el nem üldözik onnan! Igen, ez egy létező jelenség, több magyar munkahelyen is találkoztam már vele és hallottam is ilyenekről ismerősöktől is!
2018. dec. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
De tényleg, akik itt ekézik a kérdezőt, vagy másik hasonló kérdésfeltevőt, azok nem dolgoznak sehol, vagy hogy van az, hogy a magyar valósággal semmilyen kapcsolatuk sincsen?!...
2018. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:

"Br 150 és Pest!!"


Ennél egy gyári munkás többet kap szfv-on jó környezetben. Igaz, az kva monoton.

2018. dec. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

53#

Mondtam én, hogy mindenkinek itt kell házat venni? Nekem aztán édesmindegy, hogy te hol nyomorgsz, hol szívatnak és keserítik meg az életedet. Te segítséget kértél, én elmondtam, hogy szerintem mit kéne tenned, leírtam egy, a te problémádra megfelelő megoldást, erre kikelsz magadból?! Állj már le f_szfej!


A lényeg a lényeg, én arrébb költöztem 100 kilómétert, a 70 ezres fizumból lett kétszáz, az idegeim lenyugodtak, nem kell már ordibálnom a főnökkel és építem a jövőmet. Ha minden jól megy, akkor tavasszal saját házam lesz, amiben boldogan, stressz és anyagi problémák nélkül fogok élni a barátnőmmel. Te pedig akkoris ide fogod írkálni a hisztijeidet, gyomorgörcsel mész melóba, a munkaidő alatt csak mégjobban stresszeled magad és hónap végén ad még egy lökést az idegösszeomlás felé, hogy aggódhatsz azon, hogy megkapod-e a fizudat. Kellemes szórakozást hozzá.

2018. dec. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

A ház vétel egy átverés.

10 éven át naponta 10 ezer forintot, vagy 20 éven át napi 5800-at képes valaki fizetni, hogy legyen egy saját lakása, amit 30 millióért "vett" (igazából a bank vette).

Belénk van valahogy táplálva ez a társadalmi elvárás, miközben ezt nem engedhetjük meg magunknak, mert nem keresünk ennyit. Szóval a lényeg, hogy eladósodunk és megdöglünk a munkában, akkor is egy vacak lukért dolgozunk és nem azért, hogy életünk legyen.

Na akkor most mi van?

Az albérlet meg elviszi a fizu 2/3-át és drágább, mint a törlesztő.

2018. dec. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:

"agy 20 éven át napi 5800-at képes valaki fizetni, "


Én a mostani fizetésemből NEM TUDOK 5800-at fizetni naponta mert NINCS ANNYI A napi bérem.

2018. dec. 27. 10:25
 57/59 anonim ***** válasza:
Akkor nem lesz 30 milliós kéród, ha itt maradsz ezzel a fizuval. Amivel nincs gond, mert Borsodban a familiárisan hiperpigmentáltak kötözött lehet kapni 30nm panelt 1.3 misiért is.
2018. dec. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
Aki havi 120 ezer alatt keres annak nincs is szüksége 30 milliós házra, hiszen nyilván nem Pesten él. Vagy ha Pesten akkor van hol laknia és azért nem kell venni.
2018. dec. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
Így van. És pontosan ezért drágább BP-n a munkaerő.
2018. dec. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!