Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkáltató nem ad karácso...

Ha a munkáltató nem ad karácsonyra semmit, akkor az anyagi megfontolás vagy egyszerűen semmibe se nézi az embereit?

Figyelt kérdés

Ismerősi körömben én vagyok az egyetlen aki semmit se kapott karácsonyra. Mindenki rajtam kívül utalványt pénzt ajándékcsomagot stb kapott.

Egyikük 50.000 erzsikét kapott, a másik 100.000et utalva, a harmadik 13. havi bért stb stb.

Én meg semmit, de még 5 ft-ot se.


Na most azt felesleges vitatni hogy a karácsonyi jutalom az kötelező-e. Nem kötelező, nem kell adnia egy cégnek se, mégis adnak (szinte) mindenhol.


A kérdés ahol nem adnak még egy buznyákot se, ott ez anyagi megfontolás (nem adnak mert miből adnának) vagy egyszerűen a munkaerő semmibe vétele (nem adnak mert minek adjanak,, számukra az ember csak egy senki, nem jár annak semmi)?


Ez a kérdésem!


2018. dec. 24. 11:27
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:

A karácsony nem üzlet tárgya.

Ami van a szerződésben, azt várom el a munkáltatómtól és nem azt, ami más szerződésében áll.


Ha nem tetszik, válts. Ha ezen kiakadsz, akkor nem egy probléma van a cégnél, ami neked nem tetszik.

2018. dec. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:

Hosszú Katinka reggel 5-től este 9-ig dolgozik. Azt várod el az emberektől, hogy 16 órát dolgozzanak pár százezres fizuért, akkor te rabszolgákat akarsz tartani.

Hosszú Katinka kivételesen kitartó, akaratos, céltudatos. Nem egy átlag, hanem az átlag felettieken felül lévő ember. Becsületes, és példamutató, de nem várható el egy átlagembertől az a teljesítmény, ami tőle. Azért túlzásokba esni nem kéne, hogy mindenki legyen legalább fele annyira jó, mint ő.

Szeretem, amikor mindenki nagyon jól tudja, hogy milyenek kéne lennie a társadalomnak. Én pl 5-16ig dolgozom és láss csodát, nincsenek több százezreim. Pedig képzem magam. Felemelem a kollégáimat. Olyan dolgokat vezetek be a cégnél, ami miatt máshol 2 embert fizetnek.

2018. dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

"és mennyyi is az albi?"

Tatabányán 60-ért normális lakást kapsz, 40-ért egy félszobát konyhával fürdővel, de keresnek sokan lakótársat is, úgy egy szobát találsz már 30-ért is.


Így normális, hosszútávra szóló munkád lenne, ahol nem fenyegetőznek kirúgással, nem nyúlják le a fizudat, be vagy normálisan jelentve és több pénzed is maradna.


Dolgozol egy kicsit, hogy legyen munkaviszonyod, erre tudsz felvenni egy kölcsönt, 3 milkáért veszel a hegyoldalban egy kis házat és fizetgeted a törlesztést, ami így olcsobb mint egy albi.


Ez egy jópárszor le lett írva, de te sz_rsz rá, mert ostoba vagy, lusta és csak a nyavajgásért élsz.

2018. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:

De ha ez ennyire marha egyszerű akkor miért dolgoznak 150.000en a közmunka világában? Akkor miért él a magyarok harmada a létmimimum alatt? Akkor miért ölik egymást K-Mo-n még egy minimálbéres helyért is???


Akkor miért dolgoznak a max 4 milliós magyar munkaerőpiacon 1 milliónál is többen minimálbérért?


Akkor miért ha ez ilyen egyszerű hogy "veszek egy házat a hegyoldalban"?


HM?

Akkor miért van hogy egy br 150-es irodai admin állásra Pesten 200 feletti jelentkező jött???

Br 150 és Pest!!

2018. dec. 26. 17:14
 45/59 A kérdező kommentje:

"Ami van a szerződésben, azt várom el a munkáltatómtól "



ÉN IS AZT VÁRNÁM EL!!! ÉN IS!!! LD A MUNKABÉR ÖSSZEGBEN IS IDŐBEN HELYESEN TÖRTÉNŐ KIFIZETÉSE!!!


ÉS AZ OLYAN 10 ÉVE NEM TELJESÜL!!



HOL A NOVEMBERI BÉREM AMINEK DEC 10-IG NÁLAM KÉNE LENNIE? HOL VAN??????


DEC 26 VAN ÉS NEM KAPTUK MEG!!

NA???????

2018. dec. 26. 17:16
 46/59 anonim ***** válasza:
44: Jórészük azért él így, mert volt olyan hülye, hogy minimálbéres fizu mellé gyereket csinált és/vagy hitelt vett fel.
2018. dec. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:

És ha nem vett volna fel hitelt akkor most miben lakna? Sátorban kuytaólban vagy miben? Hm?


És gyerek? Hát már ez is probléma? Miért az kéne hogy ne leygen gyerek ? És akkor mi lenne? A kihalás??

2018. dec. 26. 18:14
 48/59 anonim ***** válasza:

47: Nem lakáshitelre gondoltam. Kölcsönt vesznek fel egy amúgy nem létfontosságú dologra, ez nagyon is jellemző.

Ha gondolják, nemzzenek gyereket a létminimumba, de akkor utána ne nyivákoljanak, hogy a béka feneke alatt élnek! És főleg ne akarják úgy beállítani, hogy ez a normális.

2018. dec. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:

" És főleg ne akarják úgy beállítani, hogy ez a normális."

Oké. tétellezzünk fel egy olyan világot ahol csakis az szül és csakis oda ahol van pénz.


Mi lesz az eredmény? Összeonló társadalom öszeomló oktatás összeomló munkaerőpiac = lehet ásni a nemzet sírját akár.

Mert ebben a viléágban 10ből 8 gyerek NME FOG MEGSZÜLETNI.

És akkor mi lesz tessék mondani?

Akkor mi?

Ez kell? Ez??

2018. dec. 26. 18:33
 50/59 anonim ***** válasza:

44#

Azért van ennyi létminimum alatt élő ember, mert olyanok mint te. Nem képesek tenni magukért. Legyen szó tanulásról, spórolásról, vagy mint a te esetedben, munkahelyváltásról, vagy költözésről. Az alkoholizmusról és ilyesmikről nem is beszélve.


Az pedig alapvető dolog lenne, hogy ha magamat sem tudom rendesen ellátni, akkor ne csináljak a nyomorba gyereket és ezáltal még lejjebb süllyedjek. De sokaknak ez sem jut el az agyáig.


A "veszek egy házat a hegyoldalban" meg tényleg ilyen egyszerű. 3-4 millióért kapni itt egy egyszobás házat, fürdővel és konyhával. Én is egy ilyet fogok venni tavasszal.

2018. dec. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!