Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkáltató nem ad karácso...

Ha a munkáltató nem ad karácsonyra semmit, akkor az anyagi megfontolás vagy egyszerűen semmibe se nézi az embereit?

Figyelt kérdés

Ismerősi körömben én vagyok az egyetlen aki semmit se kapott karácsonyra. Mindenki rajtam kívül utalványt pénzt ajándékcsomagot stb kapott.

Egyikük 50.000 erzsikét kapott, a másik 100.000et utalva, a harmadik 13. havi bért stb stb.

Én meg semmit, de még 5 ft-ot se.


Na most azt felesleges vitatni hogy a karácsonyi jutalom az kötelező-e. Nem kötelező, nem kell adnia egy cégnek se, mégis adnak (szinte) mindenhol.


A kérdés ahol nem adnak még egy buznyákot se, ott ez anyagi megfontolás (nem adnak mert miből adnának) vagy egyszerűen a munkaerő semmibe vétele (nem adnak mert minek adjanak,, számukra az ember csak egy senki, nem jár annak semmi)?


Ez a kérdésem!


2018. dec. 24. 11:27
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
20: Igen, persze, tudjuk. Meg már 10 éve nem kaptok fizetési papírt, és a főnök minden hónapban lenyúl egy 10.000 és 30.000 közötti összeget a fizutokból. És senki sem meri feljenteni, fel sem mondott senki már az utóbbi 10 évben. Komolyan nem értem, miért nem célzod meg a meseírói pályát.
2018. dec. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:

"Meg már 10 éve nem kaptok fizetési papírt, "



2005 óta vagyok itt az utolsó bérpapírom 2007-es.

MI van most ? 18 vége.


Kérdés ehhez?

2018. dec. 25. 14:05
 23/59 A kérdező kommentje:

" fel sem mondott senki már az utóbbi 10 évben. "



Ó dehogynem. Alig vagyunk már.És az rajtam mit segít?

Amikor én ide jöttem majdem 40en voltunk most tizenpáran.

És? Ez rajtam mit segít?

2018. dec. 25. 14:06
 24/59 anonim ***** válasza:

"Amikor én ide jöttem majdem 40en voltunk most tizenpáran.

És? Ez rajtam mit segít?"


Mutatták neked a példát, csak te ahhoz is hülye vagy, hogy utánuk csináld.

2018. dec. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:

"sak te ahhoz is hülye vagy, hogy utánuk csináld."



Ez olyna mintha azt mondanád ott a Hosszú Katinka mutatja a példát csak utána kell csinálni. Ja. Elvégre jkiylen van annak ami nekem nincs? Van két karja lába az nekem is-de akkor miért is nem vagyok olimpiai bajnok?


Mit csináljak utánuk? Mondjkak fel? Az megy 5 perc alatt. És akkor mi lesz UTÁNA????

Hova megyek? Közmunkára?

2018. dec. 25. 14:44
 26/59 anonim ***** válasza:
Akkor a kollégáid is gyáva csicskák voltak, hogy nem volt annyi gerincük, hogy a felmondás után feljelentsék a főnököt. Ja, és gondolom, ők is mind közmunkát végeznek azóta, vagy hajléktalanok.
2018. dec. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
Kérdező, készülj inkább a 400 óra túlmunkára! Ahogy a cégedet ismerem, tuti élni fog ezzel a törvénnyel.
2018. dec. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:

25#

A felmondást és új meló keresést a kollégáid 70%-a meg tudta csinálni, tehát nem hiszem, hogy ezt Katinka teljesítményéhez kéne mérni.


Mi lesz utána? Olvasd vissza a korábbi kérdêseidet, rengetegen leírták, hogy mit kéne tenned. Csak ugyebár te lusta vagy tenni magadért, csak a panaszkodás megy. Úgyhogy meg is érdemled, hogy így bánnak veled

2018. dec. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:

"ogy nem volt annyi gerincük, hogy a felmondás után feljelentsék a főnököt"


És miért kéne a feljelentéshez felmondani? Ha csak fel akarom jelenteni (de nem akarom!) akkor


Budapest Főváros Kormányhivatala III. Kerületi Járási Hivatal Munkavédelmi és Munkaügyi Főosztály; Munkaügyi Ellenőrzési Osztály, Mv. és Mu. Hatósági és Behajtási Osztály


1036 Budapest, Váradi u. 15.

Postacím: 1438 Budapest, Pf. 520.


de NEM AKAROM. Vgay inkább nem merem.

2018. dec. 25. 17:48
 30/59 anonim ***** válasza:
Kérdező, elhisszük, hogy csicska vagy, nem kell tovább bizonygatnod.
2018. dec. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!