Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkáltató nem ad karácso...

Ha a munkáltató nem ad karácsonyra semmit, akkor az anyagi megfontolás vagy egyszerűen semmibe se nézi az embereit?

Figyelt kérdés

Ismerősi körömben én vagyok az egyetlen aki semmit se kapott karácsonyra. Mindenki rajtam kívül utalványt pénzt ajándékcsomagot stb kapott.

Egyikük 50.000 erzsikét kapott, a másik 100.000et utalva, a harmadik 13. havi bért stb stb.

Én meg semmit, de még 5 ft-ot se.


Na most azt felesleges vitatni hogy a karácsonyi jutalom az kötelező-e. Nem kötelező, nem kell adnia egy cégnek se, mégis adnak (szinte) mindenhol.


A kérdés ahol nem adnak még egy buznyákot se, ott ez anyagi megfontolás (nem adnak mert miből adnának) vagy egyszerűen a munkaerő semmibe vétele (nem adnak mert minek adjanak,, számukra az ember csak egy senki, nem jár annak semmi)?


Ez a kérdésem!


2018. dec. 24. 11:27
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
Ha nekem a főnököm nem adna fizupapírt, és a fizetésből is lenyúlna, ahogy jobb helyet találok, és felmondok, első dolgom a munkaügyi bíróságra menni, hisz semmi vesztenivalóm nincs. A kilépett kollégáid közül ezt senki nem tette meg? Nem igazán hihető.
2018. dec. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
Ha csak fele annyi erőfeszítést tennél, mint Hosszú Katinka akkor már több százezres fizetésed lenne. De te nem teszel semmit, csak várod a sült halat.
2018. dec. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:

"A kilépett kollégáid közül ezt senki nem tette meg? Nem igazán hihető."


Hát pedig akkor is így van. Az biztos hpgy


a) amíg itt vagyok eszemben sincs feljelenteni

b) ha meg valami isteni csoda révén egyszer lesz új helyem hát örülök majd hogy nem látom ezt többet hallani se akarok róla = nem jelentem fel


gondolom, a kilépettek is így vannak vele.



végül is feljelentem hogy 10 éve nem kaptam bérlapot???


a) és hogy bizonyítom?

b) és mit válaszolok a kérdésre hogy 10 évig nem szóltam most meg igen de mi volt velem 10 évig?

c) és a fő kérdés: vajon mi büntetése lehet ennek? és akármi büntetése is lesz az NEKEM MIÉRT LESZ JÓ????


A céget megbüntetik teygük fel egy millióra. Oké.

És AZ NEKEM JÓ LESZ???


MIért lenne jó? Az a büntetés nem az én zsebembe megy...

de ezekre a felvetésekre gondolom semmi érdemi válasz nem lesz csak a szokásos hazudsz troll stb..

Eltaláltam?

2018. dec. 26. 10:16
 34/59 anonim ***** válasza:
Akkor ne jelentsd fel, csak keress egy jobb melót magadnak. De legalább fejezd be ezt az undorító hisztit. Te csinálod magadnak a rosszat, akkor mi jogon jössz rinyálni? Amit csinálsz kb olyan, mintha én lemennék a parkba, elkezdeném enni a kutyasz_rt aztán jönnék ide sírni, hogy sz_r ízű a szám. Ja és aztán a kutyákat hibáztatnám, hogy rossz ízűt kakkantanak.
2018. dec. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 A kérdező kommentje:

" csak keress egy jobb melót magadnak."


Már ezt is leírtam 10000xxxx hogy keresek én évek óta és ezer és ezer melót találtam volna... de milyeneket? Még ilyet se nem jobbat.


80 műszak szarért húgyért valami gyárba? Kösz nem.


Meg menjek el bolti eladónak heti 6 napba? kösz nem.


Meg az überelhetetlen ajánlat: felvettek volna az MTA_hoz. Igen, oda , Magyar Tud Akadémia, ahol is digitzalizáció projectben kellett volna részt vennem kiadványelőkészítőkétn!!


Jól hangzik?


na akkor folytatom. A munkáltatás 6 hónapos KÖZFOGLALKOZTATÁS keretében.... (ami mit jelent: nettó 70/hó..)

Nem vállaltam.

Csoda??

2018. dec. 26. 10:46
 36/59 anonim ***** válasza:

Felemeled a segged, elmész az ország nyugati felébe és nyolc órás melóért kapsz 180-200 ezer forintot. Ha 12 órázol, akkor a 300-at is megkereaheted.

Milliószor el lett ez mondva, de neked egyszerűbb rinyálni, meg kifogásokat keresni

2018. dec. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:

"és nyolc órás melóért kapsz 180-200 ezer forintot"


AHA!!!!! ÉS HOL LAKOM MAJD??? Tán csak nem albérletben?

(mert az hogy munkásszállás na azt ne is mondd-előbb a halál)


szóval havi 180. oké. és mennyyi is az albi? egy 100-as minimum? és ha a 180ból levonom az albit mi marad? MÉg annyi se mint most....

és akkor még utazzak meg műszakos droidmeló.


Tudod mit? Akinek 6 anyja volt.

Még utazzak hogy annyi se maradjon a zsebemben mint most?

2018. dec. 26. 11:00
 38/59 anonim ***** válasza:

De áruld már el Balázska, hogy ez a fizupapír elhagyás hogyan zajlott? Valahogy így:


"- Főnök, érdeklődni szeretnék, hogy mikor kapjuk meg az ehavi fizetési papírt?

- Mostantól nincs fizetési papír!

- Hogyhogy nincs?

- Úgy hogy nincs! ÉS aki még egyszer erről kérdezősködik, az ki van rúgva, mint a sz*r!"


?

2018. dec. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:

nem. bár továbbra sem vagyok uygan balázska, az valaki egész más... de mindegy mert itt olyan szuperokosok vannak hogy ezt biztos jobban tudják. de mindegy.



bérpapír.

úgy működött hogy eleinte minden szó és kérés néklül megkaptuk. aztán nem kaptuk, de ha kértük odaadták.

aztán 10x kellett kérni mire méltóztattak odaadni.

és húzták a szájukat.

És eljött az az idő amikor kerek perec kijelentettéjk hogy NINCS bérpapír. NINCS.

Ha hiszed ha nem wez így történt.

Nem mondták hogy kirúgnak ha kérem, de kerek perec közölték hogy nincs, és menjek olyan helyre ahol van ha nem tetszik mert itt nincs és kész.

Ez 2007ben volt. Mots 2018 van.

Azóta sincs.

Már nem is kértem 10 éve. minek kérjem úgyse kapom.


Volt azóta nem is egy új ember akik rövid ideig voltak itt és csapkokdták az asztalt hogy márpedig neki oda fogják adni.

Nem adták. Aztán elmentek.és ennyi.

a főnök azt csinál amit akar és akinek kell az állás (én pl) az KUSSOL.

ilyen egyszerű.

2018. dec. 26. 11:32
 40/59 anonim ***** válasza:
Hogy te mekkora lúzer vagy.
2018. dec. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!