Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem hálás nekem az osztály?

Miért nem hálás nekem az osztály?

Figyelt kérdés
Végzős lány vagyok, hamarosan végzek a gimnáziummal. Alapvetően nyitott, nagyszájú vagyok és könnyen barátkozom, mindig sok barátom volt. Viszont azt érzem, hogy az osztálytársaim közül sokan azt gondolják, hogy nagyra vagyok magammal, beképzeltnek tartanak és olyannak aki mindig a középpontba akar lenni és azt akarja, hogy mindig minden róla szóljon. Pedig ez nem igaz. A szemembe általában nem mondják meg de látom rajtuk és egy-két dolgot visszahallok arról amit mondanak rólam. Általában a lányok beszélnek ki ilyen módon a hátam mögött. Úgy érzem, hogy egyáltalán nem hálásak azért a sok munkáért amit a közösségért teszek. Tény, hogy központi személy vagyok az osztályomban és fontosnak tartom, hogy az ilyen dolgok jól sikerüljenek. A szalagavató szervezéséhez is nagyban hozzájárultam, nélkülem nem siketült volna ilyen jól. Egyszer-kétszer volt, hogy megemeltem a hangomat amikor két fiú osztálytársunk nem tudott viselkedni. Többnyire szeretem az osztálytársaimat, két lányt leszámítva akikkel kölcsönösen levegőnek nézzük egymást, ők folyton kibeszélnek a hátam mögött undorító módon és nem akarnak semmiben részt venni. Én csak azt akarom, hogy mindenkinek jó legyen és jó osztályközösség legyen de sokszor azt veszem észre, hogy néhány osztálytársam nem veszi komolyan az osztály ügyeit.

2020. febr. 14. 16:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 A kérdező kommentje:

Értem, tehát szerintetek az nem dicséretre méltó ha kiállok a visszahúzódó osztálytársaim mellett akiket piszkálnak?

Ezt írtam a végén. Van pár suttyó az osztályomban akik szeretik piszkálni a csendesebb, zárkózott lányokat, fiúkat. Én inkább extrovertált személyiség vagyok de ennek ellenére mindig kiálltam azokért a szerencsétlenekért akiket bántottak azért, mert mondjuk csendesek, nehezen nyílnak meg stb. És mielőtt letámadnátok, hogy erre verem a mellemet, szó sincs erről. Ez csak azoknak szólt akik azt írták, hogy nem lett jobb véleményük rólam miután ezt leírtam. Igen persze fontos a ballagás, osztálykirándulás és a bankett is. Ezek szervezésében is kiveszem a részem.

2020. febr. 14. 18:17
 22/87 anonim ***** válasza:
95%
Már bocs, és ki kérdezte, hogy kiért állsz ki? Összességében nincs jelentősége. Egyébként ez is hiba, az éhezőnek nem halat kell adni, hanem horgászbotot. Ha mindig megoldod más problémáját egész életében balfék marad, támogatni kell őket, hogy Ő önmaga meg tudja oldani a problémáját, és nem megoldani helyette.
2020. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként lehet, hogy alapvetően nem vagy rosszindulatú csaj, de egyértelmű, hogy imádsz szerepelni és az egész világ rólad szól... Hosszútávon az ilyen emberek rohadtul ellenszenvesek és alapvetően szerintem károsak.
2020. febr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
100%
nem kell ítélkezni senki felett - nem ismerjük egymást. Kérdező, mi szeretnél lenni? Valami szervezéssel foglalkozó?
2020. febr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 A kérdező kommentje:

Miért kell kiforgatnod a szavaimat?

"Egyébként ez is hiba, az éhezőnek nem halat kell adni, hanem horgászbotot. Ha mindig megoldod más problémáját egész életében balfék marad, támogatni kell őket, hogy Ő önmaga meg tudja oldani a problémáját, és nem megoldani helyette."


Egy szóval nem mondtam azt, hogy minden problémájukat megoldom, csupán annyit mondtam, hogy megvédem őket és segítek nekik beilleszkedni ha tehetem. Ez nem azt jelenti, hogy mindig fogni kell a kezüket csak azt, hogy segítsük valamilyen szinten a gyengébb embereket és ne rúgjunk beléjük. Egyetértek veled abban, hogy hálót kell nekik adni és nem halat.

2020. febr. 14. 18:32
 26/87 anonim ***** válasza:
95%

# 14

Ha 50 évvel korábban születsz, remek agitációs propagandista + KISZ-titkár lett volna belőled! :-DDD


Miért akarod átkísérni a vak bácsit a zebrán, ha az nem akar átmenni???

2020. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 A kérdező kommentje:

"Ha 50 évvel korábban születsz, remek agitációs propagandista + KISZ-titkár lett volna belőled! :-DDD"


Ne keverj össze magaddal!

2020. febr. 14. 18:41
 28/87 anonim ***** válasza:
87%

Nem magammal keverlek, mivel még tag sem voltam...


Te viszont pont ugyanúgy viselkedsz, mint anno az osztályunkban a mindenlébenkanál, örökké fontoskodó KISZ-titkár !

2020. febr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
84%

"ennek ellenére mindig kiálltam azokért a szerencsétlenekért akiket bántottak azért, mert mondjuk csendesek, nehezen nyílnak meg stb."


Egy, nem szerencsétlenek. Nem kell őket sem lenézni, sem pátyolgatni. Nem szorulnak rá (de igen, lenézed őket).

Én is kis zárkózott voltam, engem is "felkarolt" egy hozzád hasonló osztálytársunk, rohadt megalázó volt, és csak rosszabb lett tőle minden, de lerázni sem lehetett. Cserébe én lettem a pióca, ő meg a nagy önfeláldozó, amiért foglalkozott velem, holott rohadtul nem kérte senki. De legalább verhette a mellét hozzád hasonlóan, hogy ő mekkora jó fej.


Ezt csak úgy azért írom le, hogy kicsit lásd a másik oldalt is.


Kicsit vegyél vissza magadból, mindenkinek könnyebb lesz az élete, és utálni se fognak ennyire.

2020. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
84%

Bocsi, de itt nem fogjuk fényezni a koronádat.

Én meg pont mindig az utolsó padban ülő lány voltam, félig a közösség része csak, benne voltam a hülyülésben is, de ha akartam volna bármikor olyan lehettem volna, mint te.

Én is kiálltam azok mellett, akiknek segítség kellett, és mégsem vártam, hogy bronzszobrot nyomjanak nekem az iskola elé.

A szalagavatót amint lehetett otthagytam, el se mentem volna, ha nem vagyok kollégista. Mindezek mellett tök jó iskolás éveim voltak, csak köze nem volt az osztályomhoz, meg nem vártam, hogy amerikai filmekből kivágott jelenetekben vegyek részt, mint egy tökéletes bankett.

Mert itt vagyok jópár évvel idősebben, és senki... Senki nem érdekel az osztályomból. :D

Szóval aranyos vagy, de hagyd inkább el ezt, majd rájössz, hogy nem mindig neked van igazad.

2020. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!