Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem hálás nekem az osztály?

Miért nem hálás nekem az osztály?

Figyelt kérdés
Végzős lány vagyok, hamarosan végzek a gimnáziummal. Alapvetően nyitott, nagyszájú vagyok és könnyen barátkozom, mindig sok barátom volt. Viszont azt érzem, hogy az osztálytársaim közül sokan azt gondolják, hogy nagyra vagyok magammal, beképzeltnek tartanak és olyannak aki mindig a középpontba akar lenni és azt akarja, hogy mindig minden róla szóljon. Pedig ez nem igaz. A szemembe általában nem mondják meg de látom rajtuk és egy-két dolgot visszahallok arról amit mondanak rólam. Általában a lányok beszélnek ki ilyen módon a hátam mögött. Úgy érzem, hogy egyáltalán nem hálásak azért a sok munkáért amit a közösségért teszek. Tény, hogy központi személy vagyok az osztályomban és fontosnak tartom, hogy az ilyen dolgok jól sikerüljenek. A szalagavató szervezéséhez is nagyban hozzájárultam, nélkülem nem siketült volna ilyen jól. Egyszer-kétszer volt, hogy megemeltem a hangomat amikor két fiú osztálytársunk nem tudott viselkedni. Többnyire szeretem az osztálytársaimat, két lányt leszámítva akikkel kölcsönösen levegőnek nézzük egymást, ők folyton kibeszélnek a hátam mögött undorító módon és nem akarnak semmiben részt venni. Én csak azt akarom, hogy mindenkinek jó legyen és jó osztályközösség legyen de sokszor azt veszem észre, hogy néhány osztálytársam nem veszi komolyan az osztály ügyeit.

2020. febr. 14. 16:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
100%

48#

Csak annyi történt, hogy egy idióta nem tuta értelmezni amit írtak és a 35-ös kommentet a kasszások elleni támadásnak vette.

Amúgy az ilyen 50 alatti százalékos emberkékkel nem is érdemes foglalkozni, mert vagy trollok, vagy nagyon ostobák

2020. febr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 A kérdező kommentje:

Tudjátok mit, akkor legyen igazatok! Nulla empátia szorult belétek és egyikőtök sem áll ki értem! A környezetemben nem utál mindenki, sőt nagyon is sokan szeretnek az optimizmusom, életvidámságom miatt és amiért mindenkivel kedves vagyok. A hozzátok hasonló irigy, utálkozó, kétszínű emberek miatt már nemegyszer sírtam de megtanultalak figyelmen kívül hagyni titeket. Ti soha nem fogjátok tudni, hogy mit jelent az a szó, hogy KÖZÖSSÉG!

További jó gyűlölködést!

2020. febr. 16. 17:38
 43/87 anonim ***** válasza:
94%

Ha az empátia azt jelenti, hogy bólogatok az idióta, irányításmániás, felsőbbrendűség érzéses egokirálynőknek, akkor köszi, nem kérek az empátiából.

De huszon akárhány ember írja, hogy nincs igazad, de meg sem fordul a fejedben, hogy atgondold a dolgokat.

De végülis lehet, hogy igazad van és Hitlernek is igaza volt, csak nem vagyunk elég empatikusak, hogy támogassuk őt.

2020. febr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
100%

"A hozzátok hasonló irigy, utálkozó, kétszínű emberek miatt már nemegyszer sírtam de megtanultalak figyelmen kívül hagyni titeket. "


Mi lenne, ha nem figyelmen kívül hagynád, hanem mélyen magadba néznél, és változtatnál? Nem gondolod, hogy nem 50 random ismeretlen ember akar téged direktbe bántani, szimplán igazuk van? Persze ezt egy nárcisztikus ember sose fogja beismerni.

2020. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok nárcisztikus, éppen ellenkezőleg! Én azt szeretném ha mindenkinek jó lenne. Társadalmunknak az egyik nagy problémája az, hogy az emberek elidegenednek egymástól és nem képesek közösségként működni. Nem segítik egymást. Amit írtam az előző kommentjeimben, hogy én segítettem azokon akiket piszkáltak, ők hálásak nekem emiatt. Nem akaszkodtam rájuk, nem lógtam rajtuk és nem másztam bele senkinek a privátszférájába. Csak segítettem rajtuk. És próbálom az osztályomat is összefogni, hogy összetartó közösség legyen, ahol nincs bántalmazás, széthúzás hanem kiállunk egymásért és megszervezzük az osztály ügyeit. Én nem fényezni akarom magam ezzel és nem azt várom el, hogy szeressenek. Én csak azt várom el, hogy ne utáljanak és beszéljenek ki a hátam mögött! Két lányon kívül, az osztály többi tagja kedvel engem, csak néha rajtuk is látom, hogy úgy gondolják, hogy túlzásba viszem. Pedig én tényleg csak jót akarok. Nem kell a kiforgatni a szavaimat.
2020. febr. 16. 18:15
 46/87 A kérdező kommentje:

Egyébként azt a kérdést nem én írtam ki amit a 49-es válaszoló linkelt: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamas..


Esküszöm, hogy ezt nem én írtam ki. Puszta véletlen.

2020. febr. 16. 18:20
 47/87 anonim ***** válasza:
92%

De te nem érted, hogy egy olyan közösséget akarsz "jó közösséggé" kovácsolni akik szarnak az egészbe, mert pár hónap, és emlékezni se fogtok egymásra.


Ez még talán a munkahelyen elmegy ahol 10 évet akarsz lehúzni, de egy érettségi előtt álló gimis osztályt, hót felesleges már összekovácsolni, ez csak a saját magad vágya, meg hülyesége. Hagyd az osztályodat békén, és próbálkozz ezzel majd az egyetemen, és lehetőleg ne az utolsó évbe a diplomaosztó előtt. Ennyi.


Nem kér senki belőled, mert az osztályod többi tagja fel tudja fogni ép ésszel, hogy pár hónap múlva érettségi, és ágyő, maximum azok fognak találkozni, akik szorosabb barátságokat kötöttek egymással.

2020. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
94%

Te nem segíteni akarsz másoknak, te irányítani akarsz másokat. Nagyon nem ugyanaz a kettő, de amíg nem tanulod meg a különbséget, sokat fogsz még sírni.


Sértődés helyett vedd építő kritikának az itt leírtakat, és próbáld meglátni mások szemszögét. Ezt (is) jelenti az empátia, amit annyira emlegetsz. Hogy képes vagy megérteni mások szemszögét.

Gyakorod sírás helyett, itt az alkalom. :)

2020. febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:
76%

Kicsit a magam tevekenyseget latom a tortenetben, annyi kulonbseggel hogy engem szerettek es en mindig kompromisszummal igyekeztem mindenki kedvere tenni, es egyutt donteni

Amit most meg nem latsz, de kesobb megtanulsz:

•ne vard el hogy egy ekkora letszamu osztalyban mindenki egyforman viszonyuljon a dolgokhoz, ami neked fontos, annak masnak baromira felesleges, nyűg

•ne visszaigazolasert csinalj dolgokat, mert akkor nem szivbol jon: ami igazan onzetlen azert nem varunk cserebe semmit! Magadnak is jot teremtesz , ha segitesz a kornyezetednek (mert igen van akinek ossze kell fognia ha a tobbseg passziv ehhez)

•es ami meg fontos, hogy fogadd el, hogy sokan nem kozossegi emberek, nem szeretnek ilyen sulis dolgokkal foglalkozni, es hidd el minden ilyen szalagavato (nem azt mondom hogy ne legyen osszerakva rendesen de nem kell tulfujni) feledesbe merul, a dolgok amiket pedig az emberekert teszel plane- en sem kaptam sok hizelgest, de en szivbol tettem a dolgokat

•nincs olyan hogy mindenki szeret mindenkit es egybeborul, megkell tanulnod kezelni a kulonbozo szemelyisegtipusokat, ahol masoknak mas dolgok fontosak, es ne akarj onzo modon kovetelni toluk halat sa segitseget, mert igy plane nem fogjak meg megkoszonni se



Iletve , ne feccolj bele ennyi energiat mert a leirtakbol itelve, sosem fogsz kapni visszaigazolast. El kell fogadni

2020. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
32%

Szia!



A 46., 47. és 48. válaszoló vagyok.


Kérdező, láthatod a válaszaimból, hogy ugyanazon mentem át, amin te.


Továbbá azt is, hogy nem ítéllek el és hasznos tanácsokat adok.


Szerintem olvasd el újra a 46. és 47. választ.

2020. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!