Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Szoktatok fizetéskor bevásárol...

Szoktatok fizetéskor bevásárolni 1 hónapra előre?

Figyelt kérdés

Én megkapom a fizut, másnap a TESCO ONLINE rendelés házhoz kb. 30-35.000ft értékben húsokat, hálámat, hagymákat, tartós cuccokat..... Zöldségeket, és megtöltöm a hűtőt.

További ételre való költekezés maximum néha Gyros.

Így az embernek nem kell időt pocsékolnia a bevásárlásokra.

Előre, 1 hónapra megtervezted mikor mit fogsz enni.


Szerintem logikus, nektek?



2018. máj. 22. 07:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
79%

Nem, teljesen változó, hogy mikor vásárolunk be 1 hónapra előre.

Dehogy tervezem meg, mikor mit fogok enni, illetve de, 1-3 napra előre megtervezem és MINDIG borul. Soha nem tudom 1 órára előre sem, hogy mit fogok enni, sokkal spontánabb vagyok, azt eszem, amire épp kedvem szottyan.

Az alapanyagaim elég kötöttek s tartósak ahhoz, hogy kis kivételtől eltekintve mindig minden legyen itthon, ami kellhet.


Zöldséget nem tudok 1 hónapra előre venni, de van a faluban zöldséges, a szomszéd faluban pedig több is.

A többi még OK, de nekem sok bolt kell hozzá. Beutazom a megyeszékhelyre, Tesco, LIDL, biobolt, miegymás, plusz webes rendelés. Erre még rájönnek a házak (tojás, néha nyúl és paradicsom) és a zöldségesek. A Tesco nekem nagyon nem lenne elég. Gondoltam rá, hogy használom azt, hogy csak fel kell venni a megrendelést egy dobozban, de akkor meg az macera, hogy a megfelelő időben menjek, nem elég rugalmas nekem. A házhoz szállításkor meg itthon kell lenni s elmagyarázni, hogy hogyan lehet eljutni ide (nem településen lakom, illetve de, csak fizikailag messze a falutól). Úgyhogy én megyek boltba és felvevőhelyre. Kinek mi az ideális :)

2018. máj. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ami a kenyeret illeti, azt évtizedek óta magunk sütjük, sokkal kisebb macera és idő, mint boltba menni érte (főleg, ha 5 km-re laksz a legközelebbi bolttól, ami Coop és kizárólag szezámos tk tönköly kenyeret eszel). Jó, a kenyérsütőgéppel még macerás és időrabló volt, kézzel viszont semmiség, sőt élmény, inkább energiát ad nekem, szeretek kelt tésztákat sütni.


De évekig mi sem ettük, való igaz, kihagyható a kenyér. De eltelt 5-6 év és sokkal jobban szeretem a kenyeret, mint valaha. Na ja, mert a saját ízlésem alapján sütöm.

2018. máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
53%

#7: Nem tudom, a kérdező mit eszik, de a tojás eláll egy hónapig (nagy tapasztalatom van benne, tízezer 3-4 hetes hűtés nélkül tárolt tojást biztos megettem az elmúlt néhány évben). Kenyeret és tejet mi sem veszünk, van ilyen.


A mirelit zöldséggel nincs baj, de bizonyos zöldségeket frissen kell venni, ezt nem értettem én sem, bár nem mindenki eszik nyers zöldséget... De sokszor a főzéshez sem mirelitet veszünk s azért nem minden áll el olyan sokáig. A vöröshagyma még OK, de pl. a cukkini már nem szokta bírni.

2018. máj. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Nem értem valamelyil válaszolótól azt,hogy "kenyeret nem eszel,de gyrost igen?"


A 2 hogy függ egybe?

Nem egészség szempontjából nem eszek kenyeret vagy tudom is én,egyszerüen számomra pénz pocsékolás.

A gYROS NEM

2018. máj. 22. 16:46
 25/27 anonim ***** válasza:
78%

Én hónap elején megtervezem a havi menüt, akkor ami tartós, azt megveszem hozzá, plussz a tisztító és tisztálkodó szereket is. Majd hetente a romlandó dolgokat.pl zöldség, gyümölcs, kenyér..stb...

5 en vagyunk, általában 2 napra főzök.

A tescot már nagyon régóta kerülöm, mert az ocsó árujuk minőségen aluli, (volue termékek), viszont a márkásakat szinte mindenhol olcsóbban meg kapom.

2018. máj. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem halál nem.logikus tárolni az egy hos zöldséget, meg sajtot... tehet, stb.


Pluszban a legdrágább üzletben veszed a kaját :)

2018. máj. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

És beteggeli a kérdést úgy, hogy "határozottság" :DDD


Gondolom a főzésed virsliben, halrudacskában meg porlevesben merül ki, azokból tényleg nyugodtan lehet előre betárazni. Normális étrendhez való friss, fagyasztót nem látott zöldségekből, gyümölcsökből, húsokból nem.


Ezzel a kérdéssel csak a saját igénytelenségedet mutattad ki a világ felé.

2018. máj. 24. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!