Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Aki előre bevásárolt, kb...

Aki előre bevásárolt, kb mennyi ideig nem kell boltba mennie, mert mindene van? Vagy a tartós élelmiszereket még fel se használjátok?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy 2hétre elegendő kaja legyen otthon. Nálunk mindig ennyi van kb. De nem tartogatom, hanem azt esszük, és 2 hét múlva újra bevásárolunk. Rosszul csináljuk?
2020. márc. 20. 10:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapig nem megyek boltba, de csak friss és fagyasztott cucc van itthon

Tartós élelmiszerből 2,5 csomag tészta meg 1,5 csomag rizs


Csak azért adtam be a derekam a nagybevásárlásra a héten, mert ebben a hisztiben nem vagyok hajlandó vásárolni menni, amúgy is utálok és kb 2 hetente leugrom a metroba (12-20k) meg 2 apróbb bevásárlást beiktatok (3-5k)

A vicc, hogy a metroban nem volt wc papír, pedig nekem 3 tekercs volt csak itthon....

2020. márc. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Hetente megyünk boltba.

Vettünk pár dologból +1 zacskót (tészta, liszt), de nem éljük fel, hiszen akkor értelmetlen lenne a tartalékolás... Amíg gond nélkül mászkálhatunk boltba, addig friss dolgokat eszünk.

2020. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Hetente megyek kb boltba és vásárolok egy hétre előre. Az amúgy itthon lévő dolgok pedig 2 hétre elegendőek kb (azokat nem használom fel, amíg nem kell). Amíg lehet én is igyekszem friss dolgokat enni.
2020. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos akármennyire nem akarok, muszáj mennem háromnaponta. A kulcskérdés a kóla. Abból legfeljebb három napra elegendőt tudok hazacigölni, utána újra kell mennem. Meg a kenyér. Nem találtam olyat, még csomagoltban sem, ami három napnál tovább elállna. Más kaja nagyjából van, ha ezt a két dolgot nem kellene beszereznem háromnaponta, akkor 10 napig is itthon tudnék maradni. És most ez a legfontosabb, itthon maradni, ezt mindenki értse meg!
2020. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

#14

Kenyeret lehet fagyasztani, aztán kiolvasztva frissnek tűnik. :)

2020. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Szóval akkor sz.rul csinálom, és plusz 2 hétre be kellene vásárolnom. Köszi, erre voltam kiváncsi. Bár a boltok nem fognak bezárni, és valószínűleg árukészlet is lesz, de pici babával egyedül nehéz boltba járni.
2020. márc. 20. 13:20
 17/28 anonim ***** válasza:
Mi is vettünk pár heti "biztonsági tartalékot", de ahogy fogy, most normál mennyiségeket vásárolunk, nem éljük fel, amit beszereztünk.
2020. márc. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Kedves #8as kérlek olvasd el ismét,mit irtam!

Nem múlt héten halmoztam fel,hanem ennyi jött össze az elmúlt hónapokban!

2020. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
39%

hm,fagyasztó és hűtő pártiak,nem ilyesztgetés képpen,de mi van ha 3 napig nincs áram.

Ezért nem igazán pakolom fel a fagyasztót.

2020. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
84%

#19

Miért ne lenne áram?

Nem háború van (még) hogy lebombázzák az erőműveket!

2020. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!