Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintetek miért ilyen...

Szerintetek miért ilyen hülyék manapság az emberek? (MOGYORÓVAJ)

Figyelt kérdés

Elore leszogezem, akinek nem inge ne vegye magara.

Miert vesz valaki brutal dragan egy uveg mogyorovajat, mondvan fuu de egeszseges, keni kenyerre, zabkasaba stb, ahelyett hogy venne egy csomag foldimogyorot es azt enne ketpofara, vagy legalabb egy kis kreativitassal hazilag keszitene azt el. 😀

Mirol is beszelek? Nezzuk csak.

En, mint foldi halando bemegyek a sparba, mit talalok?

[link]


350 g mogyorovaj, ami egyebkent csak 65(!!!) szazalekban tartalmaz mogyorot. Egyetek a napraforgoolajat, meg a Szőlőcukor, Teljes mértékben hidrogénezett pálmazsírt! Az biztos finom 😀

Mindezt kozel egy ezresert.


Vagy:


[link]

Megveszel fel kilo tiszta mogyorot fele annyiert peldaul?


Magyarazatokat kernek!



2020. máj. 24. 16:21
1 2 3
 21/25 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
100%-ban mogyorót tartalmazó mogyoróvajat veszek általában 1 kilós kiszerelésben, nem a teszkós 65%-os sózott, olajozott szutykot. Ezen kívül nekem pl. nincs olyan konyhai kisgépem itthon, amivel tudnék mogyoróvajat csinálni könnyedén. Mogyorót nem eszek magában, mert nem szeretem úgy enni, a mogyoróvajat sem magában szoktam enni, hanem hozzákeverem zabkásához vagy smoothie-hoz. Nekem ez így sokkal egyszerűbb és hatékonyabb, értetlenül állok afelett, hogy ez téged ennyire idegesít :D
2020. máj. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert a mogyorót talán nem lehet kenyérre kenni.

Mondjuk házilag is el lehetne készíteni a mogyoróvajat, abban igazad van, de az emberek jobban szeretik ha már nem kell otthon vacakolniuk ezzel

2020. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Ráadásul amilyet én veszek abban mogyoróolaj is van, hogy jól kenhető legyen, most akkor prést is vennem kéne.
2020. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Vannak jó minőségű mogyoróvajak. Valószínűleg drágább,mint otthon elkészíteni, de ehhez olyan daráló is kell pl ami nem ég le 1 perc alatt :D

És akinek van is otthon alkalmas gépe,az is lehet inkább megveszi ,mert nincs ideje/kedve megcsinálni. Pontosan ezt fizeted meg ,a kényelmet. Egyébként ez mindennel így van : Minek veszel kenyeret,miért iszol bolti tejet,miért jársz étterembe,miért hívsz takarítót stb

Nem feltétlenül azért,mert te nem tudnád elkészíteni magadnak,vagy megcsinálni (jó mondjuk tehenet nem egyszerű tartani :D) ,hanem mert időt energiát akarsz spórolni. Ennek meg pénzben mérik az árát !

2020. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ugyanaz csupasz kenyeret enni, mellé meg mogyorót rágcsálni, mint megenni egy mogyoróvajas kenyeret?

A lekváros példa miért nem jó? Én csináltam már lekvárt csak gyümölcsből. Meg befőttet is hozzáadott minden nélkül. Attól függetlenül van különbség a lekvár, a befőtt és a friss gyümölcs között.

De hogy kérdésedre válaszoljak. A sima mogyorót is megeszem, de az inkább nasi és hamar megunom, mert sokáig kell rágni. Csináltam már házilag is mogyoróvajat. Második alkalomnál leégett a gép motorja. Köszi, akkor már olcsóbb készen venni.

Raadasul az ember nem csak azért eszik, hogy bevigye a megfelelő tápanyagot, hanem mert örömet is okoz. Ebből következik, hogy más élményt ad 10 szem mogyoró a zabkásában, mint belekeverve a mogyoróvaj.

2020. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!