Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mivel tudnám pótolni a tejterm...

Mivel tudnám pótolni a tejtermékeket az étrendemből? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Ősszel megyek orvoshoz, valószínűleg tejérzékeny vagyok. Májusban vettem észre, hogy valami nem stimmel velem tej téren. Majd bele őrülök komolyan. Eddig soha semmitől nem volt bajom, most meg ez plusz pollenallergia is kijött rajtam.

Tehát mit egyek/igyak amivel pótolhatom a tejből és egyéb tejtermékekből származó hasznos anyagokat? Vettem laktózmentes tejet is, de attól is rosszul voltam bár nem olyan szinten mint a sima tejtől. Az a furcsa, hogy nem mindentől vagyok rosszul ami tejes. Tehát ettem úgy sütit amiben tej volt de nem lett tőle semmi bajom, volt olyan jégkrém amitől szintén nem. De ezekre volt ellenpélda is. Segítsetek kérlek én őszig belebolondulok ebbe...



2015. júl. 13. 11:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Szia! Nyugodtan hagyd ki a tejet az étrendedből teljesen, nem lesz semmi baj. Ha akarsz kísérletezni, próbálkozz egy kevés tejes dologgal, kicsi tejföl vagy egy gombóc tejes fagyi stb. A legtöbb tejérzékenynek egy kevés tejtől még nem lesz baja. Ha a keveset se bírod, akkor szójatejjel, rizstejjel pótolhatod. Inkább csak főzéstechnikai szempontból kell pótolni, pl. palacsintában, süteményekben, nem azért, hogy valami fontos anyag ki ne maradjon.
2015. júl. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyél laktózmentes tejtermékeket;ebben ugyanis nincsen tejcukor(laktóz) ,amit a szervezeted nem megfelelően tud feldolgozni. Különböző nagy boltokban pl.Spar,Tesco,Lidl van laktòzmentes tej,tejföl,joghurt,tùròrudi,tùrò,sajt.Ugyanolyan tápértékű,mint a másik tejtermékek,semmi ízbeli különbség nincs.
2015. júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a laktázenzim tablettát. Olvass utána, többféle is kapható. Addig hátha segít, míg a vizsgálat el nem dönti, hogy mire van szükséged, mert ez csak a tejcukor (laktóz) érzékenységre megoldás, de lehet, hogy pont a tejfehérjére vagy érzékeny.Szerintem egy próbát megér.
2015. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindkettőtöknek! (:

Még annyit hozzáfűznék az utolsónak, hogy a laktózmentestől is rosszul voltam, de nem olyan szinten mint a normálistól.

2015. júl. 13. 11:53
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja a 2. válaszolóra gondoltam :D
2015. júl. 13. 11:54
 6/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kezecske! Köszönöm a tippeket (:
2015. júl. 13. 11:58
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Nem eszem laktózt, nem tartom jónak. Eszem zöldséget, tojást, olajos magvakat, nincs mit pótolnom a tej kimaradása miatt. A szezámban és a mákban sok kálcium található, persze a felszívódás más kérdés, de ez a tejjel is így van.
2015. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Szinte minden tejterméknek van soja, rizstej stb. változata. Ezekbe gyakran raknak plusz viatminokat pl. kálciumot.
2015. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha a laktózmentes tejtől is rosszul voltál, akkor valószínűleg - persze ezt majd orvosi vizsgálatnak kell kimutatnia tejfehérje allergiád van.

Sokan nem tudják sajnos, hogy a tejallergia mellé hamar jelentkezik a szójaallergia, ezért nem javasollnám a szójatejet, s más szójás pótlást.


Nálunk tej-és szójaallergia "játszik", a főzelékekbe, levesekbe a normál liszt mellé rizslisztet is szoktam tenni - így olyan, mintha tejfölt használnánk :-) Krumplifőzeléket, meg minden mást így készítek...


A sütinél jégkrémnél valószínűleg azért nem lettél rosszul, mert kis mennyiségben fogyasztottad, ott még a szervezeted megbirkózott vele...


Amit még tudsz tenni, hogy vezetsz egy étkezési naplót - azzal sokat tudnál segíteni magadnak is és a kivizsgáló orvosnak is. Így le tudod ellenőrizni, vissza tudod nézni, mi okoz rosszullétet.


Szóval rizsliszt, rizstej, kókusztej - ezek tuti nem okoznak problémát.

Egyik barátnőm pl. kókusztejszínt szokott venni és feltuningolja vízzel - ebből lesz - szerinte :D - a kókusztej.

2015. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sokan nem tudjak meginni a tejet (elsö körben hazi tehentejnel jelentkezik), meg olyanok is, akiknek nincs laktozerzekenysege vagy laktoz- vagy tejfeherje allergiaja sem, es ha csak erröl van szo, sztem siman kihagyhato. Tejmentes etrendnel löfordulhat, h jobban kivanod az olajos magvakat, brokkoli es hasonlokat, mivel ezekben van kalcium meg olyasmik, amik potoljak.

Joghurtot, turot nem irtad, ezekkel mi van?

Tejfeherje allergiad is lehet, de ezt mas tejtermekeknel is eszre kellene venned (joghurt, tejfel, turo, sajt), vagy pedig nem annyira erös foku allergia.

Allergia eseten is gyakran lehet enni egy keves tejtermeket, mert van egy szint, amig a szervezet meg kepes feldolgozni, ez idövel kitapasztalhato.

Nalam evtizedek ota tejcukor- es tejfeherjeallergia is (+meg mas is) fennall, sajnos csak nagyon keves dolgok tudok fogyasztani. Tejet, kakaot, joghurtot egyaltalan nem, turot, sajtot es tejfelt csak kis mennyisegben es nagyon ritkan. De volt olyan idöszak (terhesseg), amikor a szervezetben nagy valtozasok vannak es ezeket is teljesen ki kellett hagynom. Ugyanakkor elsö terhessegemnel meg ugy valtozott meg a szervezetem, h meg egy korty tejet is tudtam tenni a kaveba es tej kivetelevel minden tejtermeket ehettem!

Allergia eseten ki kell tapasztalni az elviselhetö merteket. Nalam a sütemeny tesztajaban van keves tej, ill. kifli vagy peksütemenyek, vanilia fagyi, ezekkel semmi gond (vagy ugysi erzem, mertekkel eszem), ill a tejszines dolgok is kis mennyisegben meg okesak. Pl. egy-egy szelet kremes...stb, ill napi egy kocka csoki. Ha nem lennek edesszaju, persze mashol huznam meg a hatart es edesseg helyett biztos lehetne mas tejtermeket is ezek helyett kis mennyisegben. Kaverol leszoktam, mivel tej nelkül nem jo, tejszinböl meg sok lenne - nagyon ritkan iszok laktozmentes tejszinnel.

En nem szeretem a rizstej es hasonlokat, szojara szinten allergia, viszont nagyon jol bejött a kokusztej, mint alternativa, levesekbe, szoszokba, fözelekekbe, föleg tökfözelek finom!

Ha a mertek mar tul sok a szervezetnek, akkor ugyis jelez, ill. nem kivanod, tehat ez kialakul.

Nem biztos, h nalad ezekröl van szo, de meg ilyen esetekben is siman atalakithato az etrend, különösebb nehezsegek nelkül.

2015. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!