Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mivel tudnám pótolni a tejterm...

Mivel tudnám pótolni a tejtermékeket az étrendemből? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Ősszel megyek orvoshoz, valószínűleg tejérzékeny vagyok. Májusban vettem észre, hogy valami nem stimmel velem tej téren. Majd bele őrülök komolyan. Eddig soha semmitől nem volt bajom, most meg ez plusz pollenallergia is kijött rajtam.

Tehát mit egyek/igyak amivel pótolhatom a tejből és egyéb tejtermékekből származó hasznos anyagokat? Vettem laktózmentes tejet is, de attól is rosszul voltam bár nem olyan szinten mint a sima tejtől. Az a furcsa, hogy nem mindentől vagyok rosszul ami tejes. Tehát ettem úgy sütit amiben tej volt de nem lett tőle semmi bajom, volt olyan jégkrém amitől szintén nem. De ezekre volt ellenpélda is. Segítsetek kérlek én őszig belebolondulok ebbe...



2015. júl. 13. 11:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat! (: Joghurt esetén csak enyhén jönnek elő a bajok (pl.: Puffadás), tejfölnél már rosszabb a helyzet., túrót május óta nem merek enni. De majd kiderül a vizsgálatok után minden .
2015. júl. 13. 15:03
 12/15 anonim ***** válasza:
24%

"Tehát mit egyek/igyak amivel pótolhatom a tejből és egyéb tejtermékekből származó hasznos anyagokat?"


Csak a nyers tejben vannak azok a bizonyos "hasznos anyagok", mert a pasztorizalasnal szinte az osszes ilyen alkotoelem eltunik a tejbol.

2015. júl. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Fagyizókban általában van vizes fagyi, a gyümölcsöek, rá kell kérdezni, msot hogy itt anyár, ezt se kell kihagynod. Vagy cartedor sorbetek.

Spar, tesco árul növényi tejeket, besűrítve főzeléket is csinálhatsz belőlök, vagy szójatejszínből. Így ragukat is készíthetsz.

Fehérje tuti bent van, de azok közül nem mindet tudják kiimutatni, tehát jobb elkerülni, ha laktózmentes se segít ( több márkét is próbáltál, gondolom)

Pl. én nyers tejtől rosszul vagyok, meg joghurttól is, de ha kevert tésztába van sülve, akkor nem...szóval van ilyen.

2015. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11. kommented alapjan lehet, h tejfeherje allergia.

Turo: turos sütemenyeket, retes en sem eszek, de egy adag turos teszta meg nem artott meg.

10.

2015. júl. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
a laktózvizsgálatra készülj fel! :S
2015. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!