Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi lehet a sütőporban a...

Mi lehet a sütőporban a szódabikarbonáton kívül?

Figyelt kérdés

Külföldi receptet szeretnék megérteni és helyettesíteni, de ehhez előbb értenem kell, hogy mi van benne.


Az, hogy sütőpor, értem, és utána van zárójelben a szódabikarbóna és még valami, amit nem találtam meg magyarul, de az is igaz, hogy semmit nem konyítok a kémiához, nem is értem, hogy hogy érettségiztem le végül.


Érdekes módon külföldiül is (nem angolul) a szódabikarbónában benne van a szóda szó, nem is értem, hogy miért, ám ebben a másik vegyületben is benne van a szóda szó, ugyanúgy külföldiül, ám szó szerinti fordításában az akkor szóda pirofoszfát lenne, amiről már megtaláltam, hogy az (mármint a pirofoszfát) magyarul difoszfát, mégsem találtam ilyen vegyületet, ezért kérdezem itt a konyhai praktikákhoz értőket, hogy mit szoktak még a szódabikarbonáthoz hozzátenni és/vagy mi lehet ez magyarul, ez az szódapirofoszfát vagy szódadifoszfát, amit biztosan nem így hívnak magyarul, mert akkor magam is megtaláltam volna szerintem.



dec. 14. 13:23
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Persze egy bolti, cukrászdában vásárolt és előre csomagolt süteményről, konkrétan tortáról van szó, egészen Zacher tortáról, tejmentesen, és gondoltam, megpróbálom egészségesebbé tenni, aminek tudom, hogy elég minimális az esélye, hiszen bármit megváltoztatunk rajta, már nem ugyanaz lesz, mint a legegészségtelenebb, ám legfinomabb verzió, mégis most ez nagyon foglalkoztat, azzal együtt, hogy nem tartom valószínűnek, hogy el is fogom készíteni, de érdekel legalább az elmélete, aztán ki tudja, egyszer egy szép napon tán tényleg sikerül mindenmentesítenem! :D (nem valószínű, vagy legalább is nagyon messze lesz az eredeti, cukrászdában bűnözhetőtől, de legalább hadd próbáljam meg!)
dec. 14. 13:26
 2/22 anonim ***** válasza:
50%
De mi a gond a sütőporral?
dec. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
dec. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
18%

Kérdezd meg az orvost az V. kerületben.


Ő tudni fogja a választ.

dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
A három jellemző összetevő: nátrium-hidrogén-karbonát, monokalcium-foszfát és alumínium-nátrium-szulfát. Az első köznapi elnevezése a szódabikarbóna. A másik kettőnek nincs ilyesmi holmija.
dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

2., nem azt mondtam, hogy baj, de szeretném minél ártatlanabbá tenni ezt a tortát.


3., ezt én is láttam, köszi, még mielőtt feltettem volna a kérdésemet, ám mégsem segített, ezért tettem föl a kérdésemet itt.


4., haha, még ha a nevetés hasznos is, a kérdésemre nem válaszoltál, úgyhogy vicces a piros ujj is


5., nem értem, amit írsz: mi az, hogy első? A szódabikarbonára gondolsz elsőként vagy a sütőporra?


Tudtommal a sütőpor több minden is lehet, szódabikarbonát és még mi?


Mi van az előttem lévő tortában konkrétan?

dec. 14. 14:37
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
5. vagyok! Édes jó istenem! Hát a válaszomban van egy felsorolás. Annak első eleme az első.
dec. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

"haha, még ha a nevetés hasznos is, a kérdésemre nem válaszoltál, úgyhogy vicces a piros ujj is"


Az információtartalom az volt, hogy Dr. Oetker találta fel a sütpport, ott tudják a dörgést.

Persze a buta ember humorba ágyazva nem érti a mondanivalót.

dec. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Oké, full allergiás vagyok a kémiára, még azt sem bírom megjegyezni, hogy mi a szódabikarbóna hivatalos, kémiai neve. Édes jó istenem, nekem is!


Ettől még mindig nem értem, hogy mi az a másik két vegyület, amit írtál, mert miért két dolgot írtál, amikor csak egyet keresek?


A torta összetevőik között úgy szerepelt, hogy sütőpor (szódabikarbóna és az a másik valami, amiről még mindig nem tudom, hogy mi az magyarul, mert te, 5. két dolgot is írtál).


Édes jó istenem! :)

dec. 14. 14:45
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
ILkább írnád be a "külföldiül" írt szavakat, mert nem mindenütt ugyanolyan az összetétel, és akkor könnyebb lenne segíteni. MEg az sem ártana, a megírnád, milyen nyelv a külföldi
dec. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!