Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell csirkemájat pirítani...

Hogy kell csirkemájat pirítani/sütni?

Figyelt kérdés

Vettem az Aldiban tálcás friss (nem fagyasztott) cs.májat. Szeretném megsütni panír nélkül. Úgy kell, mintha például natúr csirkeszeleteket sütnék? Egy kis felforrósított zsiradék serpenyőben, és mehet rá a máj?


Kifőzdében szoktam enni Pirított csirkemájas cézár salit, olyat szeretnék itthon is készíteni.


Előre is köszönöm a segítséget!


2019. júl. 27. 06:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy.
2019. júl. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

igen úgy, de ne sózd meg előtte, mert a máj bekeményedik. Ha túlsütöd, akkor is bekeményedik. Én úgy szoktam, mikor már mindegyik felét pirítottam egy kisit, egyet kiveszek és kettévágok.Ha már nem vérzik, nem rózsaszín belül, jó.

És óvatosan a sütésnél, mert fröcsögős.

2019. júl. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2-es válaszoló írja.
2019. júl. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy egy serpenyőbe teszek olajat, hevítem, s közben már pakolom is bele a májat. Egymáshoz közel, nem baj ha szorosan vannak. Szóval semmiképp sem valami nagy serpenyő, csak kisebb... Az olaj (vagy zsír) meg több, hogy ne égjen le, mit tudom én, kb. 2-3 mm magasan. Ha mind benne, LEFEDEM!!! Ez a lényeg! Nem piszkálgatom, hanem fedő alatt sütöm, nem fröcsköl és nem szikkad úgy...

Ha úgy érzem megsült már az alja, lehúzom a tűzről, és megfordítom a májakat. Aztán fedő rá és vissza....


Közben nem baj ha puffog és fröcsög a fedő alatt...


Én szeretem ha jobban megsül és a külseje már-már ropogósra sül, szólval szoktam sütni rendesen. Mondjuk odakozmáltatni nem szabad...


Aztán a zsiradékot leöntöm róla, a megsült morzsalékok isteniek kenyérre, a májak meg májak :)

2019. júl. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kipróbálom úgy, ahogy a 4-es válaszoló írta. Én is szeretem, kicsit roppanós a külső rész. :)

Kacsazsíron süthetem, igaz?

2019. júl. 27. 10:54
 6/8 anonim ***** válasza:
#2. voltam. Ó igen, azt el is felejtettem írni, hogy én mindig kacsazsírban sütöm, úgy isteni az íze.
2019. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha teszel alá hagymát, zsályát és egy kis bourbon whiskey-t is, mennyei lesz. :)
2019. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ. Meglepően gyorsan elkészült, és finom lett. Kacsazsíron sütöttem, sütés előtt vegyes borssal, és majorannával fűszereztem, a végén sóztam.

Csak az előkészítése, és a nyers máj szaga ne lenne olyan gusztustalan. :D

2019. júl. 28. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!