Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen állaga lenne egy olyan...

Milyen állaga lenne egy olyan tojásnak, amit egy éjszakán át főztek?

Figyelt kérdés
Épp tojást főzök rakott krumplihoz, és elgondolkodtam hogy ha 8-10 perc főzési idő az már megzöldíti a tojás sárgáját, akkor mi lenne 8-10 óra(!) főzés után vele :D

2019. aug. 17. 20:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Na? Mi lett? :D
2019. aug. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Eredmény: keményebb lett a fehérje, majdhogynem olyan mint azok az átlátszó gyümölcszselék amiket lehet venni, ruganyos

A sárgája semmi extra, kicsivel intenzívebb az íze


A 23:15-ös válaszolót természetesen jelentettem, ahogy meg is érdemli az intelligens beszólása révén

2019. aug. 18. 07:37
 13/15 anonim válasza:
100%
hát akkor mégse robbant fel... de legalább okosabb lettem ezzel a tudással neked köszönhetően ;)
2019. aug. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Legközelebb megpróbálom valahogy tovább csökkenteni a hőmérsékletet, és valamilyen fűszeres vagy olajos vízben főzni, kíváncsi vagyok mi hatolhat be egy tojásba a héján keresztül és mit szűrhet ki a porózus, meszes héj és az erős hártya rajta



Esélye sincs hogy bármi is meggyulladjon: lefedve csináltam őket a biztonság kedvéért egy akkora fazék vízben ami egy nap alatt nem párologna el, és semmi éghető nincs a közelben: ha a víz le is párologna, akkor se jutna oxigénhez a fedett fedél miatt, és éghető anyag sincs a főzőlap felett/közelében

Szóval ennyit arról hogy egy barom lennék amiatt mert szeretek kísérletezni ezzel


Legközelebb hamuban próbálok meg főzni tojásokat a héjukban, az is foglalkoztatja a fantáziám hogy mi sülne ki belőle

2019. aug. 21. 20:05
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
hallode van egy ilyen videó youtubon ahol száz módom készítenek el egy tojást neked az tetszene:D
2019. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!