Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek ebben a melegben,...

Mit főzzek ebben a melegben, hogy ne "melegítsem" sokáig a konyhát?

Figyelt kérdés

Van valami ötletetek? Vagy saját, jól bevált recept?

Gyümölcsleves szinte mindig van itthon, mert imádom, hideg és laktató, ebben a nagy melegben amúgy sem kívánok mást.

Esetleg levesreceptek? Bármi érdekel!

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. júl. 14. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Főzz ki tésztát, aztán lehet belőle túróstészta, sajtos-tejfölös..stb.Tészta hamar megvan:)
2010. júl. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

gyümölcslevesből, ha még nem probáltad, próbáld ki a görög gyümilevest is :) isteni finom és hamarabb kész van mint a sima.

ha már próbáltad/ismered akkor bocsi a felesleges válaszért :)

2010. júl. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

görög gyümölcsleves? Jól hangzik bár még sosem csináltam! Leírnád légyszi a receptet?

Előre is köszönöm!:)

2010. júl. 14. 12:41
 4/9 anonim válasza:
Én ebben a rohadt nagy melegben azt szoktam csinálni, hogy előveszem a legnagyobb fazekamat, és főzök egy jó nagy adag tejfölös karfiollevest, kevés krumplival, csipetkével, és jól lehűtöm. Isteni finom, és ebben a melegben nagyon jól tud esni egy kis hideg finomság :) Vagy ugyanígy tejfölösen krumplileves vagy bableves. Bár hidegen a karfiol a legjobb szerintem :)
2010. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hideg uborkaleves:


* 5 db közepes uborka vagy 1 nagyobb kígyóuborka

* 5 dl natúr joghurt

* 3 gerezd zúzott fokhagyma

* 3 dl tej

* só

* bors

* kapor ízlés szerint



Az uborka 3/4 részét káposztareszelőn lereszelem, besózom, állni hagyom, majd kinyomkodom. A maradék uborkát apró kockára vágom. Egy üvegtálban a többi hozzávalót összekeverem, majd a reszelt uborkát is beleteszem, elkeverem és az uborka kockákat is beleszórom. Jól behűtve tálalom. /Ha van, pritaminpaprika kockákat is tehetünk bele

2010. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy kapros tökfőzelék, mirelitből percek alatt megvan. Hidegen isteni.
2010. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó kánikula étel a gazpáchó. Nagyon jól esik melegben és főzni sem kell. En így készítem: Hozzávalók: 4 paradicsom, egy kisebb kígyóuborka, 1 kaliforniai paprika (un kapia parprikaval is finom, ez is egy piros paprika, de kisebb és olcsóbb), 0,5 dl paradicsomlé, 2 gerezd fokhagyma, só, bors, pár csepp Worcester szósz. A paradicsomnak leszedem a a héját, feldarabolom a többi zöldséggel együtt (az uborkát érdemes reszelni) és a paradicsomlével együtt mindent összeturmixolok és izésítem (ízlés szerint lehet még csípőset hozzáadni esetleg egy kis kanál olivaolajat). Egy éjszakára a hűtőbe teszem, hogy az ízek összeérjenek. Nagyon hűsítő ebéd és egészségesebb mint a műkaja, magos pirítóssal szoktam enni.
2010. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

görög gyümölcsleves:

hozzávalok: -mindenféle gyümölcskonzerv, amilyet szeretnél + használhatsz sima gyümölcsöt is mellé

- tejszín

- málnaszörp

- tej


elkészítés: a tejszínt picit felhabosítod, de nem kemény habbá. Beleöntöd a gyümölcskonzerveket, levével együtt, meg a gyümölcsöket. Hozzáöntessz annyi tejet, amilyen sűrűnek szeretnéd, ízlés szerint, majd tovább ízesítheted málnaszörppel vagy amilyennel szeretnéd. Lehűtöd, pár órát jo állni hagyni hogy összeérjenek az ízek. Ha még ízesíteni szeretnéd tölthetsz bele gyümölcslevet, cukrozhatod is, szerintem egy kis vanilliáscukor jót tesz neki:)

bocsi pontos mennyiségeket nem tudok írni, én is csak így tudom...vannnak a neten hivatalos receptek na azokat még nem probáltam:D

2010. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!!! :)

Nagyon jó ötleteitek vannak és jó receptjeitek! :)

Jól hangzik a görög gyümölcsleves és az uborkaleves!

Gaspacho...! Hogy ez nekem eddig miért nem jutott eszembe?! :) Főzni sem kell! :D

Eddig a karfiollevest készítettem el és hozzá tökfőzeléket husival :D

Még egyszer köszönöm mindenkinek!!! :)

2010. júl. 15. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!