Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet egyszerre csirke és...

Lehet egyszerre csirke és disznóhúsból pörköltet csinálni?

Figyelt kérdés
Kipróbáljam, finom lehet?
2019. szept. 5. 21:04
 1/10 anonim válasza:
54%
Szerintem az a pörkölt elbír még egy kis libamájat és borjú lábszárt is. Gordon Ramsey főzőműsorán már gondolkodtál?
2019. szept. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Lehet, és még finom is szerintem.

Én felkockázott csirkemellből csinálnám.

A csirkét később tedd bele, mert sokkal hamarabb megfő.

2019. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, mert nem tiltja a törvény, de minek?

A paprikás csirke és a sertéspörkölt is önállóan finom.

2019. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

3-as vagyok és lemaradt:

Vannak vegyes pörköltek, de azokban nem csirke van, hanem marhalábszár és sertéscomb (lehetőleg diója) vagy csülök.

A csirke nem való erre.

2019. szept. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Mindent lehet.

Nem mindent érdemes.

2019. szept. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontanám el a csirkével..
2019. szept. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha ez a cél, én minden esetre ajánlom hogy először is a sertéshús kerüljön bele. Aztán már kb. majdnem félpuha állapotban kerüljön bele a csirkehús. (Ugyanis a csirkehús majdnem pontosan akkora fog megpuhulni teljesen, mint a sertéshús.)


Én ebben az esetben kicsit bővebb pörköltalappal dolgoznék, amibe tennék még zöldpaprikát és paradicsomot.


Én egyébként - kövezzenek meg - de így csinálom magamnak a pörköltalapot: hagyma üvegesre pirítva zsiradékon, aztán hozzá a fokhagyma, zöldpaprika felaprítva, kicsit megpirítva és összeforgatva, a felkockázott kevés paradicsom, aztán félrehúzva pirospaprika, kevés chili paprika - szeressük az erőset - bors, őrölt kömény és - szentségtörés ugyan de - néha rakok bele kevés pirosaranyat, gulyáskrémet és pörköltkrémet, nagyon kevés vizet, kicsit felforralom (hogy összeérjenek az ízek) aztán beleteszem a húst és nagylángon, folyamatosan forgatva addig kavarom, amíg a hús kifehéredik. Aztán lassú tűzön kb addig főzöm, amíg a hús meg nem puhul.


Ebben az esetben viszont megvárnám, hogy a hús majdnem félpuha állapotba kerüljön, elpárologtatnám róla a bő levet majd nagylángon hozzáadnám a csirkehúst és kevergetném, amíg a csirkehús ki nem fehéredik. Aztán alacsonyabbra venném a lángot és amennyiben nincs elég lé alatta, akkor azt pótolnám, majd főzném, amíg a csirkehús teljesen meg nem puhul - valószínűsíthető, hogy ekkora a sertéshús is már rég puha lesz.


Nem tudom, milyen íz várható egy ilyen pörkölttől, de most már engem is érdekelne és alkalom adtán lehet hogy ki is kipróbálom. 🙂

2019. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi utolsó :)

ma kipróbáltam, ez volt az ebéd.

Nem rossz, de nem is olyan hűde.

Csirkemell és sertéslapocka

2019. szept. 6. 13:27
 9/10 anonim ***** válasza:

# 8

Tehát akkor ezek szerint semmilyen extra íz nem várható.

(Sajnos én nagy gasztro-fan vagyok, én engem érdekel minden,ami új.) Persze nem is csodálkozom, hiszen a sertéshús bőven intenzívebb ízzel rendelkezik, mint a baromfihús és adott esetben lehet hogy az az egyik (sertés, marha), intenzívebb húsíz elnyomja a másikat (baromfi).

2019. szept. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszerre, egymás mellett, külön-külön lábasban, finom lesz, csináld bátran. :))
2019. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!