Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a Szezámmagos, édes-csípős...

Mi a Szezámmagos, édes-csípős csirke receptje?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudja a sült krumpli "kínai módra" receptjét, akkor azt is megköszönném:)
2010. júl. 15. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én ez alapján csinálom, nagyon finom:


Szezámmagos csirke


Hozzávalók, 4 személyre:

2 csirkemellfilé (kb. 75 dkg)

5 dkg szezámmag (megpirítani)

olaj a sütéshez


Pác:

őrölt fehérbors

1 teáskanál olaj


Panír:

0,5 csésze liszt (1 csésze = 2,5 dl)

0,5 csésze keményítő

1 teáskanál sütőpor

1 tojás

2 evőkanál olaj

0,5 csésze víz


Máz:

4 evőkanál méz

4 evőkanál cukor

2 evőkanál ketchup

2 teáskanál erős pista

4 teáskanál szójaszósz

3 teáskanál fehérborecet


A csirkét feldaraboljuk, vékony csíkokra. Összekeverjük a páchoz a hozzávalókat és belekeverjük a csirkét. Állni hagyjuk, minél többet, annál jobb, pár órát feltétlenül kell.


Elkészítjük a panírt, összekeverjük a hozzávalókat és állni hagyjuk 10-15 percet. Palacsintatészta sűrűségű tésztát kell kapnunk, ha ennél folyékonyabb, akkor tegyünk bele még egy kis lisztet.


Az olajat feltesszük melegedni, az a cél, hogy folyamatosan gyöngyözzön, de ne legyen túl forró, mert akkor megég a panír, a hús viszont nem sül át. A húst a tésztába forgatjuk, csipesszel egyesével a forró olajba rakosgatjuk és aranybarnára sütjük. A kisült falatkákat lecsöpögtetjük.


A mázhoz a hozzávalókat összekeverjük és addig melegítjük, amíg a cukor el nem olvad. Nem forraljuk fel, csak melegítjük! A kisült csíkokat megforgatjuk a mázban, majd megszórjuk szezámmaggal. (A megpirított szezámmagot bele is lehet keverni a mázba, így jobban eloszlik.)


A krumplit sajna nem tudom.

2010. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A sültkrumplihoz én sem tudok receptet, de szerintem nem lehet bonyolult.

Feldarabolod és sütés előtt befűszerezed, mondjuk valami kínai jellegű fűszerkeverékkel aztán kisütöd. Én legalábbis így szoktam készíteni a fűszeres krumplit.

2010. júl. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!