Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Létezik olyan gáz főzőlap,...

Létezik olyan gáz főzőlap, ami nem beépíthető, csak leteszem egy asztalra, de mégsem rezsó?

Figyelt kérdés

Tehát a sütő részére nincs szükségem, és mivel pici a konyha, nem vennék feleslegesen egy teljes tűzhelyet.

Viszont beépíteni nem akarom.

Feleslegesnek érzem egy bútort emiatt venni pluszba, és azt szakemberrel kivágatni, vagy drágábban pont akkorát venni.

Olyasmire lenne szükségem végülis, mint egy rezsó, csak a rezsó az olyan kis gagyi.

Komolyabb külsejű, meg nem 2 égős érdekelne.

Próbáltam rákeresni, beírtam, hogy nem beépíthető, de akkor is beépíthetőeket dobott ki.

Egyszerűen csak egy szekrényen lenne egy fix helye, de anélkül, hogy a bútort tönkretenném.



2019. nov. 4. 18:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, a családi körülményeidet nem részletezted, és nem gondoltam, hogy a retró asztal kipofozása ekkora gondot okoz. Akkor viszont valami totál újat kell venned, ami biztosan drágább lesz, hogy a gázrezsót rá tudd tenni.

Próbáltam segíteni, ötletet adni. Majd eldöntöd, mit csinálsz.

2019. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Tényleg köszi!

Nem is az ára a gond, hanem a hazaszállítás meg a szakember keresése.

Amúgy most is van gáztűzhelyem, működik is, nem is régi, de lepattogzott elöl a zománc, és nagyon igénytelen. Mintha egy 30 éves valami lenne, ami tiszta rozsda.

Pedig nem is a legolcsóbb volt, és kb 5 éves.

Nem is merek már fehéret zománcosat venni, ha csak eddig bírja.

De az inoxról sem olvastam jókat.

2019. nov. 5. 18:44
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A beépíthető tűzhelynek a helyét bárki kivágja neked, ha van megfelelő szerszáma. Te is meg tudnád csinálni, ha lenne egy fúród és dekorpírfűrészed.

Én 67 éves NŐ vagyok és ilyesmit magam csinálok, pont azok miatt az okok miatt, amiket felsoroltál. Én is falun élek, Budapestről költöztem le, így még rokonságom sincs erre, akiket meg lehetne ilyesmikre kérni.

Ha tudnál szerezni szerszámokat (fúrót, fűrészt) akár valakitől kölcsönkérni, akkor nem ördöngösség, hamarabb megvan, mint ezt leírom.

Körberajzolod a gázlapot a munkalapon - nem a pereménél,mert akkor beleesik a lyukba! hanem a belső szegélynél - a fúróval fúrsz egy akkora lyukat a rajzon, hogy a dekopírfűrész lapja beleférjen és a rajz mentén kivágod. Csak vigyázz, hogy mindenütt körben legyen annyi keret, hogy ne törjön ki a súlytól a munkalap.

A lyukba beleteszed a gázlapot és ahogy a palackot cserélik ugyanazzal a módszerrel ráteszed a gázcsőre, vagy ha palackos gázod van, akkor arra.

Ennyi az egész!

Elvileg a gázkészülék elveszti a garanciát, ha nem gázszerelő szereli be, de nekem nem volt más megoldás, mert nem találtam bejegyzett, számlaképes gázszerelőt.

Ha te találsz, lehet, hogy még a lap kivágását is ki tudod könyörögni tőle, természetesen + pénz ellenében, mert ez egy kétkezi munkát végző férfinek semmiség, mindennel együtt 10 perc.

Persze előre meg kell vele beszélni, mert nyilván nem készül fűrésszel egy gázbekötéshez.

Egyébként nekem is lepattogott a festék a gáztűzhelyem elejéről, de ezért nem dobtam ki. Lecsiszoltam csiszolóvászonnal, vettem fehér hőálló festéket és lefújtam, de van ez ecsetes, lekenős változatban is.

Tökéletes lett!

Hidd el, nem agysebészet, csak neki kell fogni!

2019. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
#13 válaszoló, nagyon belevaló vagy, csak gratulálni tudok! Remélem ha önálló háztartásom lesz, én is hasonlóan ügyes leszek. Kérdező, fogadd meg a tanácsát, nagyon jókat mondott.
2019. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

#14

Köszönöm!:)

Nagyon kedves vagy!

2019. nov. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nőként írom, egy dekopírfűrészt használni nem nagy varázslat, nagyobb gyerekeknek is megy (természetesen nekik azért felnőtt felügyelettel-segítséggel), eléggé bénabiztos találmány.

Én nagyon szerencsétlen vagyok, de egy dekopírral még én is elboldogulok. :D

2019. nov. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nézd, én még soha nem használtam, lehet nem bonyolult, de ha elrontom, mert megszalad, akkor az a bútor kuka, vehetek újat, fizethetem azt is meg a házhozszállítást is.

Senkitől, valóban senkitől nem tudok ilyesmit kérni, és nem is lenne hozzá képem.

Az meg, hogy bárki kivágja... van 2-3 barátnőm, meg egy olyan barátom, aki biztos segítene, de több hónapja fel sem tud állni, egy betegség miatt.

Egy olyan kollégám van, aki biztos meg tudja csinálni, de messze lakik, mire ide eljönne, fizethetném neki is...

Ezeket a helybéli semmirekellőket én meg nem engedem be a házamba.

Nem akartam ennyire belemenni, hozzám egyszer betörtek. 99,99%, hogy tudom, ki volt, de a rendőrséget nem érdekelte.

Akiket most írtam, hogy már elkezdtek itt dolgozni, 1x voltak itt, az egyiket ismerem, a másikat most láttam először. Azóta állandóan írogat nekem facebook-on, nem tudom, hogy rázzam le.

És nem ez az első ilyen eset, tudják, hogy szingli vagyok, "fiatal" vagyok, elég sok ilyen tanulatlan helybéli bepróbálkozott, mikor egyedül maradtam. Nem is értettem, honnan veszik a bátorságot, mikor soha nem beszéltünk. De rájöttem, ezek gátlástalanok. Ha idehívtam valakit kb 2 éve, meg is csinálta, amit kértem, de utalgatott rá, hogy megmasszírozhatnám...

Amikor olyas valakire írtam rá facebook-on, akit ismerek, hogy ő nem foglalkozik-e ezzel v azzal, utána ő is elkezdett írogatni, azt hitte, ismerkedni akarok.


Sajnos ha azt írom, hogy nem megy, akkor nem azért írom, mert lusta vagyok, vagy a kifogásokat keresem. De nem gondoltam, hogy egy ilyen kérdésnél ez téma lesz, és magyarázkodnom kell. Épp elég gáz az életem, én lennék a legboldogabb, ha nem így lenne.

Nem fogok hozzáfogni bútorokat szabni úgy, hogy nem értek hozzá.


Na a másik: a gáz: SOHa, ismétlem SOHA ne fogadja meg senki ezt a tanácsot, hogy fogja magát, és ő kösse be a gázt!

Világ életemben féltem a gáztól egyébként.

Amikor még a mostani tűzhelyet megvettük az exemmel, akkor sem hagytam volna, hogy ő kösse be, de ő sem mondta. Pedig ő megcsinálta ezeket a ház körüli férfimunkákat.

A gáz nem játék, és nem viccből léteznek gázszerelők!

Egy tűzhely beüzemelése nem gyerekjáték, számomra semmiképp sem az a kategória, hogy sosem csináltad, de nem baj, próbáld meg!

Legfeljebb felrobbansz...

Minden egyes évben vannak ilyen hírek, hogy gázszivárgás miatt felrobbant egy lakóház, vagy szénmonoxid-mérgezésben meghalnak többen.

Óva intek mindenkit ettől.


És ahogy írtad is: elveszti a garanciáját. Ezt sem kockáztatnám. 2-3 év garancia van rajtuk, és bármi történhet. Kidobtam 60 ezret az ablakon, ha baja van? Vegyek újat 60 ezerért fél év múlva?

Ami persze nem is lenne jó a bútorba esetleg?

A műszaki cikkeknél nem ritkaság, hogy meghibásodnak.

Télen vettem szárítógépet, direkt márkásat, nem a legolcsóbb kategóriát. Kihozták, beüzemeltem, az egész ház úszott a párában, mert a felmelegített vizet nem tudta elszivattyúzni, nem működött a szivattyú, így az összes pára a légtérben kötött ki. Télen, egy rossz fűtésű házban.

Egy hétig kínlódtam, mire elszállították.

Rendeltem újat, az tökéletesen működik.

3 nap szabim ment rá, az is csak azért, mert erőszakos voltam, amúgy lett volna 4 nap is, ha hagyom magam.

Ki szokott még feláldozni 3 nap szabadságot, hogy kiszállítsanak neki egy háztartási gépet?


Szóval jól néztem volna ki, ha nem lett volna garancia, és végül a működő szárítógépem cca 220 ezerbe került volna...

Nem, semmiképp sem játszanám meg egy gáz főzőlappal.


Sajnálom, ha ezzel valakit megbántok, örülök, ha más ezermester, meg bátor, de ezek a gázzal játszós tanácsok... ez nem a f***a csaj kategória, hanem veszélyes dolog!!!

2019. nov. 6. 18:39
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

#17

13-as vagyok


1)

" De nem gondoltam, hogy egy ilyen kérdésnél ez téma lesz, és magyarázkodnom kell."


Nem kell! Senki nem kérte, önként teszed!

Voltak már nekem is, másoknak is technikai, vásárlási kérdéseink, de egyikünk sem írt magánéleti novellákat, mert EZ nem AZ a kategória.

2)

Ha valaha volt palackos gázzal találkozásod, akár kempingben, akár a konyhádban és azt neked kellett cserélned, akkor tudnád, hogy a vezetékre kötés ugyanaz a művelet.

Én felfogom, hogy te rettegsz, de az utolsó zsákfaluban élő, 85 éves, analfabéta is képes cserélni a palackját szakember bevonása nélkül.

Én sem jókedvemben, unalmamban, vagy spórolásból csináltam magam, hanem mert nem találtam regisztrált, számlaképes embert és nem volt kedvem évekig tűzhely nélkül lenni, de ezt már egyszer leírtam.

De Isten mentsen, hogy bármire rábeszélnélek, keresd rendületlenül a neked megfelelő nemlétező tűzhelyet és utána a megfelelő szakembert! Sok szerencsét hozzá!

3)

És ezt a tanácsot bónuszként adom, bár piszkosul megbántam, hogy segíteni próbáltan neked:

A Facebookon le lehet tiltani a nemkívánatos személyeket.

2019. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!