Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sült libamájnak, miért van...

A sült libamájnak, miért van ilyen por, vagy inkább iszapos utóíze?

Figyelt kérdés

Egészben szoktunk libamájat sütni (pontosabban nagyobb darabokban, mert az ereket kiszedjük és lehártyázzuk) lassan, sütőben, tokaji aszúban, és ugye ha elkészült, kihűlt, kalácsra kenjük és elfogyasztjuk. Viszont sokszor érzem, mintha ilyen poros íz maradna utána a számban, ami feltapad a szájpadlásomra és körben a számba. Nem is tudom mihez hasonlítani!

Ez mitől lehet? Mit kellene másképp csinálnom?



2019. nov. 21. 21:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Természetesen megírom, hogy milyen lett. Lehet tartok majd egy főpróbát még karácsony előtt. Írok majd. Köszönöm mégegyszer.
2019. nov. 24. 23:25
 12/14 anonim ***** válasza:
49%
vegyszer, gyogyszer tuti nincs benne ha csak nem baki miatt, kulonben nem lehetne forgalomba hozni. hormonnal pedig nem kezelik max ami termeszetesen elofordul benne. lehet h tul van sutve? vagy vmi mas hozzavlotol lehet mellekize, mindig v csak neha erzed? nem inkabb a vas erzodik ki?
2019. nov. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
49%

amit megeszik az kapásból növényvédőszerrel kezelt, az ólakat, ketreceket is elővigyázatosságból sterilizálják permetezik, mivel nem kockáztatják a fertőzésveszélyt, és már napos korukban oltják őket ez 100%. Már a piacon sem lehet nagyon kapni pl olyan kiscsibét ami ne lenne oltva..

Hormont is kapnak.

Aki nem hiszi el az egy mesevilágban él.

Egyébként nem vagyok vegán, csak a tényeket írok le.

Amúgy amit megeszik az állat, az kiérződhet a húsán, máján.

2019. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, igaz nem teljesen úgy, ahogy írtad, hanem ahogy azeőtt is, csak nem tettem rá sem bort, sem sót, sem borsot. Tökéletesen kenhető "májkrém lett belőlet", nem utóíz, sem semmi más nem volt. Fenséges lakomát csaptunk! Egyébként, lehet, hogy nem is ez volt a titka, hanem a hártyázás! Most nagyon figyeltem rá, hogy normálisan le legyen hártyázva, és ki legyenek szedve a legeslegkisebb erek is!
2020. jan. 14. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!