Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nektek változtatott valamit...

Nektek változtatott valamit az étkezési, étkezéssel kapcsolatos szokásaitokon a kialakult helyzet?

Figyelt kérdés
Én igyekszem picit tudatosabban étkezni, semmit nem pazarolni és minimalizálni a bevásárlások számát és boltban eltöltött időt. Azt vettem észre, hogy egyrészt eddig rengeteget pocsékoltam, pedig sosem éltem nagylábon, másrészt sokkal változatosabban is tudnék étkezni már csak azok alapján is amik itthon vannak, mint azt eddig tettem. Úgy döntöttem, ha lecseng a járvány akkor is oda fogok erre figyelni a jövőben.
2020. márc. 17. 14:26
 1/8 anonim válasza:
93%
Igen.Kénytelen vagyok abból főzni, amit találok, mert a sok hülye felvásárol mindent -.-
2020. márc. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Igen, mert nem szeretném felélni a tartós élelmiszer "készletemet". Nem dobok semmit a kukába, minden friss/már felbontott alapanyagot felhasználok, a kicsit fonnyadt gyümölcsöt is, a szárazabb kenyeret is. És figyelem, hogy melyik élelmiszer jár le hamarabb. Már szappannal is megmosom a zöldségek és gyümölcsök külsejét, és többször fertőtlenítem a konyhát. Étkezés előtt mindig kezet mosok, akkor is ha semmilyen koszosat nem csináltam előtte (pl olvastam).
2020. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt most magamnak főzök a mindennapokban, mivel itthonról dolgozok. Nincs étterem, nincs kajarendelés, nincs "csak egy hambi". :)

Másrészt kevésbé választhatom meg, hogy mit főzzek, mert csomó alapanyaghoz lehetetlenség hozzájutni a zombivásárlók miatt, így kicsit lecsökkent a repertoár, de igyekszem feltalálni magam, és új dolgokkal kísérletezni cserébe.


A pazarlás, és a gyakori bevásárlás eddig se igazán volt része az életemnek.

2020. márc. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Eddig is otthon főztünk, gazdaságosan. Most bajban vagyunk, mert napok óta se hús, se krumpli, se hagyma, se rizs, se olaj, talán a liszt és a cukor hiányt érezzük legkevésbé. Konzerv se volt már reggel.

A tesco üzleten belül dolgozunk (de nem tesco), naponta többször is megy valaki be vásárolni. Nem igaz, nincs készlet hiány, reggeltől estig üresek a polcok és a hűtők.

2020. márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem
2020. márc. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sokkal egészségesebben étkezem, mert mikor munka után bevásárolni megyek, akkor már csak a zöldségek, fagyasztott hal és gyümölcsök maradnak a polcokon. Sokszor találok még leveles tésztát, amiből kakaós csigát szoktam sütni reggelire. Nagy kenyérevő voltam, de most annyira nincs semmilyen kenyér (még liszt se, hogy magamnak süssek), hogy átszoktam a salátára.
2020. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eszem, kb all day. Nem arra kell gondolni, hogy egyedül megeszek egy nagy tál lasagnet, de mindig csipegetek. Eddig ettem reggel, délután 1-2 körül, és este 6-kor. Nagyon ritkán később is, ha vacsizni mentünk, vagy moziba. Most meg itthon vagyunk, és vagy nekiállok sütni valami sütit/tortát, vagy nasizok, vagy délben ebédelünk, 2-kor eszek megint, stb. Nem vagyok kövér amúgy, sőt, jól is jönne pár plusz kg, de tudom, hogy ezeket az evéseket vissza kéne szorítani kicsit.
2020. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem a mostani, hanem a 2006-os madárinfluenza idején. Egy százezres fácántelepet kellett elgázosítanom, miközben 10 méterrel arrébb, a kerítésen túl a vadon élő fácánoknak kutya baja sem volt. Ők ugyanis azt ették, ami eredetileg is a táplálékuk volt, míg a telepeken tartott, tápon nevelt példányok messze nem, és ezért nem működik a sejtes immunitásuk. Na, akkor jártam utána a dolgoknak, és tudtam meg, hogy mi emberek sem azt esszük, amit ennünk kellene, ezért vagyunk kitéve mindenféle pandémiának.
2020. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!