Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Carbonara spagetti babból,...

Carbonara spagetti babból, vagy lencséből?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a carbonarat,és arra gondoltam vegetáriánus változatban is meg lehetne csinálni ha a hús helyett hüvelyes lenne a ragu alapja. A legjobb barátnőm vegetáriánus neki készíteném el.

Jó ötlet lehet?Mert a családban mindenki fujjogot az ötlet hallatán :D Valaki esetleg csinált már?


2020. ápr. 7. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Szia. Én inkabb tejszínes gombás spagettit csinálnék neki 😉😊
2020. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Tofuval? Mert azért a tészta és a hüvelyesek együtt nem a legjobb kombinációk. Vagy esetleg valamilyen zöldséggel: cukkini, padlizsán, gomba, brokkoli, kelbimbó...
2020. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Akkor az már nem carbonara...
2020. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Én simán kihagynám belöle a füstölt húst, az úgyis csak kis mennyiség, föleg ízt ad.

Padlizsánt vágj kis kockákra, pácold be kevés füszeres (só - esetleg kevés füstölt só is mehet, bors, paprika) olajba fél órára és utána süsd ropogósra, akkor olyan, mintha a füstölt hús lenne. De csak tálaláskor tedd rá, mert hamar megpuhul.

De igazán nem értem, a carbonarahoz milyen ragut akarsz csinálni? Ugyanis abban semmiféle ilyen nincs!

A carbonarahoz egyszerüen a húsos szalonnát lepirítod, rászeded a frissen kifött tésztát, ráütöd a tojásokat és gyorsan elkevered (nem sütöd!) amíg a göztöl krémes lesz és frissen örölt borssal megszórva tálalod..

2020. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
65%

(Ha "csak" vegetáriánus a barátnőd és eszik tojást, sajtot.)

Tul.képpen "bármit" amit külön előkészítesz,összekeverheted a tésztával és carbonara szósszal.(forró főtt tészta serpenyőbe,kettő tojás,-tészta mennyiség függő de a 2 elég két személyre-

ráütni,"por" sajtot(reszelt kemény sajt) bele 20 dkg legalább,kb 1 deci víz..lassú tűzön összekeverni.

Ha túl sűrű nagyon vízzel tudod szószosítani.

2020. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Simán.

Én múltkor gombát raktam bele a sonka helyett, finom volt.

De láttam már rengeteg különböző zöldséggel, lényegében bármit bele lehet aprítani.

2020. ápr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Cukkinis "carbonara" - bocsánat, de így ékezet nélkül van leírva nálam.


" 2-3 zsenge, hosszukas cukkinit megmosunk, majd hejastol uborkareszelon vekonyra legyaluljuk. Keves olivaolajat forrositunk egy labosban es beletesszuk a cukkinit. Alaposan atsutjuk - az sem baj, ha egyik-masik szelet kicsit

megporkolodik - majd aprora vagott kaprot keverunk

bele. Ket-harom tojast villaval felverunk, soval, borssal izesitjuk majd belekeverunk annyi reszelt parmezansajtot, hogy tejszinsurusegu legyen. Kifozzuk a spagettit, leszurjuk, összekeverjük a cukkinivel, majd raontjuk a tojast, es jol összekeverjük. De mar nem sutjuk."

2020. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
Tehát valamit tisztázzunk már : ha a carbonarába nem sonkát teszel, akkor az már nem carbonara ! Vajaskenyér sem lesz vajaskenyér ha zsírt kensz rá ... Jézusom..
2020. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó: Próbáld már meg értelmezni a szövegeket! A kérdezö a carbonarahoz keres vegetáriánus alternetívát.

Nem tudom, nem vagy képes felfogni, vagy vestekedni akarsz, de ez kb olyan válasz, mintha szerinted nem létezne gombapörkölt, vagy krumplipaprikás, mert azt húsból kell csinálni!

2020. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

48%-os: a Carbonarába NEM sonka való, hanem pancetta, ha már annyira pontosan akarod venni.

Ha sonkát lehet bele tenni, akkor mást is lehet!

2020. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!