Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lekváros buktát sütöttem...

Lekváros buktát sütöttem előmelegített sütőben 25 percet kellett sülnie ez idő alatt csodás piros volt a teteje és az alja is de a belseje nem sült meg ez miért lehet!?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 17. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Túl nagy hőfokon sütötted vagy hamarabb vetted ki, mint kellett volna. A receptben írt 25 perc csak tájékoztató jellegű, ami adott sütőben, adott fokozaton, adott páratartalom mellett optimális lehet...
2020. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendesen megkelesztetted??
2020. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen , igaza van az 1-esnek! A hőfok is kritikus lehet!
2020. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a recept írója nagyobb tepsibe rakta a buktákat, jobban szétterültek, vékonyabb volt az egész, átsült a közepe. A sütési idő eléggé lutri, nekem általában több kell, mint amit a recept ír. Ha a teteje meg az alja már jó, de a közepe nyers, akkor kicsit alacsonyabbra veszem a hőfokot, úgy teszem vissza, így nem ég meg a külseje. De türelmesnek kell lenni, hiába idegesítő, hogy a recept szerint 25 perc, neked meg 40 perc és még mindig kell neki egy kicsi.
2020. ápr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 25 perc eleve kevesnek tunik, de ha megis mukodhet, akkor is a sutoben kellett volna hagyni kihulni a buktakat.

Persze szerintem is sok lehetett a homerseklet, vagy hideg a toltelek.

2020. ápr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Annyi a problémám hogy a hő fokot nem nagyon tudom állítani a sütőn mivel az a nagyon régi gáztűzhelyem van
2020. ápr. 18. 12:50
 7/7 anonim válasza:

Aterzem a problemad. Nagyon szivas ez a sutes. Nekem is allandoan ezzel van a problemam.

Hol tul sul hol nyers marad. Pedig van also-felso sutes es legkeveres is.

Ma is kidobtam egy sutit. 😩


A gazsuto az meg aztan vegkepp lutri.

2021. okt. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!