Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok jó tea receptet ajánlan...

Tudtok jó tea receptet ajánlani? Még sose főztem teát. 0

Figyelt kérdés
2020. ápr. 20. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Hozzávalók 1 személyre: 200 ml forró víz, 1 teafilter.


Elkészítés: A forróvízbe mártogatod a filtert


Elkészítési idő: 2 perc


Nehézség: 0/10

2020. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
😂
2020. ápr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszon felröhögtem. :D


De azért ehhez képest lehet picit bonyolítani a dolgot:


[link]

2020. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
3-asnak: az azért odabasz, hogy először forrald fel a vizet, aztán hűtsd le, mert úgy lágyabb lesz... Az egész recept vicces, de ennél a pontnál szakadtam a nevetéstől.
2020. ápr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nem kell egészen hidegre hűteni, csak 100 fokról vissza 80-85 fokra. A jó minőségű teákat egyébként sem szokták egészen forró vízzel felönteni. Még a fekete teát inkább, de a zöld teához már lényegesen hűvösebb, 70-80 fokos víz való.


[link]

[link]

2020. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös: nem is a 80 fokkal van gondom, hanem hogy először forrald fel, aztán hűtsd vissza. Azzal a céllal, hogy lágyabb legyen. Ez elég durván szembemegy a fizika törvényeivel.


Akkor kemény a víz, ha sok benne a kalcium- és/vagy a magneziumsó. Ha felforralod a vizet, sőt ha csak melegíted, akkor párolog a víz. De csak a víz, nem a benne oldott só. Vagyis minél tovább forralod/melegíted, annál keményebb lesz. Persze ha tényleg csak felforralod aztán visszahűtöd, akkor nem fogod érezni, hogy keményebb lett. Viszont garantáltan nem lesz lágyabb.

2020. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!