Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Torta készítése?

Csillka kérdése:

Torta készítése?

Figyelt kérdés
Szoktam sütögetni de még marcipán ( fondant) bevonatú tortát nem készítettem. Most rendeltem a netről készen fondant bevonatot és szeretnék készíteni tortát a kisfiam szülinapjára. A kérdésem az lenne, hogy mivel a fondant is elég édes, tudnátok olyan receptet írni ahol maga a torta krém nem annyira édes és még is nagyon finom lesz ( 3 éves gyerek is szeresse) köszönöm 😀
2020. ápr. 21. 15:02
 1/1 anonim válasza:

5dl tej

6 dkg búzadara

15 dkg porcukor

15 dkg vaj

50 dkg leszemezett ribizli, vagy meggy, eper stb.


A tejből és a búzadarából tejbegrízt főzünk. Nem kell több dara bele, és nem kell nagyon sűrűre sem főzni, ha forrón joghurtszerű az állaga, az éppen jó állagú lesz mire kihűl.

A vajat a porcukorral habosra keverjük, ezután keverjük össze a már teljesen kihűlt tejbegrízzel, a végén adjuk hozzá a gyümölcsöt, hogy ne törjön össze, és már kenhetjük is a tortalapok közé. Nagyon finom krém lesz belőle, gyerekeknek kifejezetten ajánlom.

2020. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!