Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütő gép jó valamire?

Kenyérsütő gép jó valamire?

Figyelt kérdés
Egyszemélyes háztartást vezetek,reggel korán indulok, a pékségben veszek 3-4 zsemlét! hétvégén érdemes vacakolni vele? nem vagyok cukros, de vigyáznom kell,ajánlott a teljes kiörlésű péksütemény fogyasztása. egymagamra érdemes beruházni egy kenyérsütő gépre? (pénzem van, az nem gond)-esetleg konkrét típust tudtok ajánlani?

2020. máj. 3. 21:42
1 2
 1/18 anonim válasza:
82%
Vagy 30 ismerősömnek van. 1, HA, használja.
2020. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Noblesse Oblige ***** válasza:
83%

Finom kenyeret én nem tudtam vele sütni.

Csak sütőben vaslábasban vagy jénaiban.

Nem lesz szép piros a teteje.


Ellenben kalácssütésre bevállt.

2020. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Lehet benne jó kenyeret, de egy magadnak az sok.

Mert kb 70 deka mire kisül és az sok .

Legalábbis amit én sütök azt a legjobb megenni egy jó nap alatt, de 2 nap megkell enni mert utána ahogy szárad úgy morzsálódik.

Én csak fehér lisztet használok mert a teljes kiörlésű egy darab tégla lett.

2020. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#1 #2 húha!-közben olvasom a régi kérdéseket, nem jött meg a kedvem!
2020. máj. 3. 21:51
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Felesleges. Inkább vegyél egy dagasztógépet,és tanulj meg sütni. Nem bonyolult, nem kell vele sokat foglalkozni.
2020. máj. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Pénz kidobás. Párom rá volt kattanva pár éve, hát vettem neki szülinapjára eggyet. Nem sokszor sütöttem neki kenyeret benne, mert nem ízlett, a közepe besüjedt, túlságosan morzsálódik, stb. Néha használtam dagasztónak, de csak kis adagot dagaszt szépen be. Ha házi kenyeret szeretnék akkor inkább kézzel dagasztok és sütőben kisütöm magunknak.
2020. máj. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
79%
Konkrétan CSAK a kérdésre: Igen! Arra hogy kenyeret süss benne.
2020. máj. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 TR75 ***** válasza:
73%

Jó dolog egy kenyérsütőgép. Meg kell tanulni használni, és akkor nem lesz vele gond.

Az 1-2 nap alatt öregedő-morzsálódó kenyér nem a gép hibája, kicsit kutakodni kell a trükkök után, esetleg megkérdezni olyat, aki használ ilyen gépet.

De zsemlét nem fogsz sütni benne, nem arra való.

2020. máj. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki megtanul vele sütni, van 1-2 bevált receptje, akkor mindenképpen. Finom, jó állagú kenyeret lehet vele sütni, amilyet sehol nem lehet kapni. Mint minden kenyér, persze ez is frissen a legjobb, de mint a bolti, penészedésig gond nélkül ehető. Nálunk van, hogy 1 nap alatt elfogy, de van, hogy még a negyedik napon is azt esszük.

Nekem egy Panasonic van már vagy 7 éve, és tökéletes. Arra vigyázz, ha szeretnél magvas kenyereket sütni, akkor olyan érdemesebb (főleg, ha akarod, hogy időzítetten, megadott időre süssön), amiben van automata magadagoló is. Ha valaha cserélnem kell a gépet, akkor én ilyet vennék, mert mi mindig magvasat eszünk.


Az persze más kérdés, hogy mennyi idő alatt akarod megenni a kenyeret. Kb fél kiló lisztből minden adalékkal egy kilós kenyér lesz. Ennél kevesebbet szerintem nem lehet vele sütni. Ezt neked kell mérlegelni.

Mi úgy vettük, hogy egy ismerős eljött, akinek volt ilyen gépe, és közösen sütöttünk egy kenyeret. Ő megmutatta, amit tudni kell, érdemes, adott pár receptet. Kb. a 3.-4. sütésre már jó kenyeret kaptunk, azóta pedig kifejlesztettük a mi tuti receptünket.

2020. máj. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyum cukros, teljes kiőrlésű+magvas kenyeret süt, heti 1-2 x.


Sokat elrontott az elején, de már kitapasztalta az összetevők megfelelő arányát.

Már rendesen megkel, finom és tartós is.


Kapott egy más típusú kenyérsütőt, de abban nem tudott normálisat sütni.

Azt csak keverésre, dagasztásra használta és sütőben sütötte ki.


Akinek jó a bolti és van bolt, annak nem érdemes.

2020. máj. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!