Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütő gép jó valamire?

Kenyérsütő gép jó valamire?

Figyelt kérdés
Egyszemélyes háztartást vezetek,reggel korán indulok, a pékségben veszek 3-4 zsemlét! hétvégén érdemes vacakolni vele? nem vagyok cukros, de vigyáznom kell,ajánlott a teljes kiörlésű péksütemény fogyasztása. egymagamra érdemes beruházni egy kenyérsütő gépre? (pénzem van, az nem gond)-esetleg konkrét típust tudtok ajánlani?

2020. máj. 3. 21:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgyse fogod használni, egy ismerősöm se használja, akinek van és én se. Én is egyedül vagyok, megveszem a szeletelt kenyeret, be a fagyóba, annyi szeletet veszek ki amennyi kell, percek alatt kiolvad, mindig friss kenyér van.
2020. máj. 4. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
58%

Pont akkor éri meg, ha teljes kiőrlésű lisztből, rozsból szeretsz készíteni kenyeret, boltban ezek drágák. Igazi jó fehér kenyér készütéséhez nem az igazi, mert jóval tömörebb kenyeret készít. A kenyér héját nem süti meg rendesen. Tapasztalatok röviden: rendes élesztő (nem por), legsimább liszt az ami jó (a kenyérpor rossz).


1 perc alatt beledobálok mindent a kivehető kosarába, most már ránézésre, a végén elmosni sem kell a kosarat, csak az apró dagasztókését. 1 kWh-t fogyaszt egy kenyérsütés.

2020. máj. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
Nekem Tefal van, amiben tudok fel kilósat is sütni. Tovább ehető, mint a bolti. Én rendszeresen használom, évek óta.
2020. máj. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%
Mi sütikhez tészta dagasztásra használjuk, mert jó erős a motorja. Amúgy semmi értelme az otthoni kenyérsütésnek. Jó hobbi maximum.
2020. máj. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jó szolgálatot tesz, főleg mostanában, hogy nem jártunk gyakran boltba. Csak belepakolom a hozzávalókat és hagyom dolgozni. Nagyon finom lesz a kenyér. Pizzatésztát, kelt tésztákat is dagaszt (pl.mamámnak is van, a keze már nem bírná a dagasztást sokáig, így a gépet használja erre).
2020. máj. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon jó!

Én pizzatésztát és minden gyúrós tésztát ebben dagasztok. Kézzel sosem lenne ilyen jó állagú egyik tészta sem.

Mézeskalács tésztája kézzel egy pokol, de ezzel nincs semmi dzsuva.

Lidl-ös saját márkás van. Az elsőt vagy 10 éve vettem, kenyeret 1x sütöttem benne, arra nem jó, de dagasztani a legjobb.

Az tönkrement és újra Lidl-öst vettem. Nem tudom neked egyedül megéri-e? Mire kitapasztalod a kenyérsütés csínját-bínját. Vagy dagasztásra megéri-e? Mi 4-en vagyunk 2 gyerekkel, minden héten használom.

2020. máj. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
95%
Nekem volt, de nem ért semmit. Nem lett igazán jó a kenyér, és a formája sem jó. Nem lehet rendes szeletet vágni belőle. Inkább egy robotgépet vegyél, ami dagaszt is, és süsd a kenyeret sütőben. A teljes kiörlésű liszttel pedig vigyázni kell, mert a gabonahéj alatt baktériumok vannak.
2020. máj. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

:) Sikértartalmát/minőségét kell nézni egy lisztnek, rá vagyon írva, na ha az alapján választasz lisztet kenyérsütéshez, akkor a fehér kenyered is jóízű, jó állagú, laza lesz, csak ha az alapján választasz lisztet, akkor a legkevésbé sem éri meg sütni. Sok múlik az élesztőn is, de nem feltétlen az ára mutatja meg melyik

a jó, ki kell tapasztalni. Boltok polcain jellemzően BTL50 BL55-ös liszt van, ezek kenyérsütésre nem jók, tészták, sütemények készítésére valók. BL80-as kell fehér kenyérhez!

A kenyérsütőkön állítható, hogy mennyire pirítson rá a kéregre, úgyhogy a színt lehet hozni bizonyos típusokkal, de tény és való, hogy ugyanazt a kenyérhéj vastagságot, állagot nem tudja hozni, mint amit egy kemence vagy akár otthon egy sütő. Toast kenyerekre jellemző kenyérhéjt tud hozni.

2020. máj. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!