Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell fokhagymakrém...

Hogyan kell fokhagymakrém levest készíteni? És mivel jó fogyasztni mert az éttermekben cipóban adják de nálunk nem lehet kapni.

Figyelt kérdés
2008. nov. 23. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én így szoktam csinálni és szerintem nagyon finom!

1 vöröshagyma

2 ek. vaj

12 gerezd fokhagyma

2 ek liszt

3/4 l húsleves

2,5 dl tejszín

só, bors, szerecsendió

1 ek. citromlé


A v.hagymát apróra vágom és a vajon üvegesre sütöm majd hozzáadom az össze darabolt f.hagymát és ezt rövid ideig együtt párolom. ezután a lisztet belekeverem és lepirítom. Hozzáadom a húslevest és a tejszínt is majd lefedem és kb 20 percig közepes lángon megfőzöm. Ha kész összeturmixolom majd fűszerezem. Mi pirított zsemlekockával szoktuk enni és szerintem isteni finom úgy is!

2008. nov. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia én így készítem és nagyon szeretjük:


Hozzávalók: · 1 közepes vöröshagyma· 2 evőkanál vaj· 12 gerezd fokhagyma· 2 evőkanál liszt· 3/4 l húsleves· 2,5 dl tejszín· só· frissen őrölt bors· frissen reszelt szerecsendió· 1 evőkanál citromlé


Az apróra vágott vöröshagymát a vajon üvegesre sütjük, hozzáadjuk az összedarabolt fokhagymát, rövid ideig együtt pároljuk. A lisztet belekeverjük, lepirítjuk. A húslevest és a tejszínt hozzáadjuk, lefedve közepes tűzön 20 percig főzzük (vigyázat könnyen kifut). A kész levest simára turmixoljuk, a fűszerekkel ízesítjük.



Remélem, jól illesztettem be :)

Én simán tányérban tálalom, adhatsz mellé sajtos pirítóskákat, csinálhatsz pirított kenyérkockát (eléggé macerás, ezért én nem szoktam) vagy lehet kapni közértekben különböző levesgyöngyöket, krutonokat, azt is lehet bele tenni.

Arra ügyelj, hogy ha a fokhagyma nagyon zsenge, akkor nem olyan erős az íze. Olyankor tegyél bele többet!

2008. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első! Látom, Te is lelkes mindmegettés vagy! ;)


De így a válaszoló megnyugodhat! Ezt a receptet ketten is kipróbáltuk már ! :-D

2008. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez valóban így van. én is jót mosolyogtam most.. de legalább ez egy tényleg bevált recept!:)
2008. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

És az is vicces, hogy a százalékunk is egyforma. Olyan, mintha magunkkal beszélgetnénk!

:D

2008. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
:) Tényleg! ezt nem is vettem eddig észre..:D:D
2008. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. nov. 24. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!