Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Romlott élesztő?

Romlott élesztő?

Figyelt kérdés
Megromolhat az élesztő? Vettem élesztőt kb.egy hónapja, végig hűtőben volt. Egy hete felbontottam, és egy kicsit felhasználtam belőle. Most is törtem belőle egy kicsit és beleraktam langyos tejbe. Ha felfut akkor még jó valószínűleg, nem?
2020. jún. 25. 09:17
 1/4 batta80 ***** válasza:
100%

Pontosan, az a legjobb teszt. Ha 10 percen belül felfut, használható, ha nem, dobd ki.

Egyébként az állagán látod, nem morzsolható el szépen. Vagy akár fehér penész jelenik meg rajta. De tönkre is lehet tenni, ha közvetlenül sót szórnak rá, vagy nagyon meleg folyadékot öntenek rá a tészta összeállításánál.

2020. jún. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Időközben felfutott. Picit fehér volt egyébként. Lehet a hűtő hidegsége miatt volt fehér mert megvolt picit fagyva?
2020. jún. 25. 09:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A hütöben sokszor kiszárad, ezért lesz a felülete fehér. Ettöl még felhasználható, ha felfut, akkor jó.
2020. jún. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. jún. 25. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!