Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A csirkepörköltben tényleg...

A csirkepörköltben tényleg ennyire kevés tápanyag és kalória van? Ezt nem hiszem el..

Figyelt kérdés

A kalóriabázis szerint 100g csirkepörkölt 130kcal van 13g fehérje, 3g szénhidrát és 7g zsír.

Szóval ha izmot akarok növelni, tömhetem kétpofára a csirkepörköltet, akkor is csak minimális tápanyagot tudok bevinni..


Sült csirkecomb 100 grammjában meg 232 kcal és 23g fehérje van. Nem értem.



2020. júl. 10. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Mit nem értesz azon, hogy a pörkölt fele víz és hagyma?
2020. júl. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Én elhiszem
2020. júl. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha egy ízetlen valamit akarsz enni akkor tuti. Ha megcsinálod normálisan annak van kalóriatartalma.
2020. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem raksz hozzá vizet, hagymát, paprikát, tejfölt, és a hús is csontnélküli, akkor egész magasra fel tudod vinni a fehérjetartalmát.
2020. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Természetes ételek között nem fogsz olyat találni, amiben ~30%-nál több a fehérje. (Amúgy a zsír és a kollagén is tápanyag, sőt a vitaminok, ásványi anyagok is, a csirkepörköltet nem csak a fehérje és a kalória miatt esszük.)

Szóval 20-30%-os fehérjeforrásokból kell annyit enned, hogy kijöjjön a megfelelő fehérjebevitel, azaz ha mondjuk 100 g fehérje a cél, ahhoz meg kell enned 300-500 g színhúst/túrót/sajtot stb. (ha nem eszel mást, csak ezeket). Ha ez nem megy, akkor ott vannak pl. a fehérjeporok kiegészítésnek.

A pörköltből csak a húst mérd le (csont és bőr nélkül), így nem nehéz megsaccolni a fehérjetartalmát. Én 55 kilós nőként simán megeszek belőle 150-200 grammot ebédre, és még van két főétkezésem. Ha nem csak salátát és gyümölcsöt eszel a húson kívül egész nap, akkor a köretekből, egyéb ételekből is jön némi fehérje (nálam az össz fehérjebevitel legalább 1/3-a). Na meg kalória is.

2020. júl. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!