Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez a muffin nagyon hizlal?...

Ez a muffin nagyon hizlal? Szemét vagy jól felhasználható tápanyagok vannak benne?

Figyelt kérdés
[link]

2017. okt. 7. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy muffin sosem fogyaszt
2017. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó ez, csak ne egyél meg tizenkettőt belőle :)
2017. okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagoyn
2017. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

CSAK a kalóriatöbblet hizlal.


Egy darabtól nem tudsz automatikusan, mágikusan hízni (bár elég alapos lehet egy is)...


A mák és a tojás pl. remek dolgok, de a többi alapanyagot sem nevezném szemétnek (max. előnytelennek, pl. a tej). Nem is tudom, mire gondolnak egyesek, amikor mindenre rámondják, hogy szemét meg nulla tápanyag, ez általában soha nem igaz.


Brutális cucc lehet, nem tudom, ez kinek diétás. A legtöbb diétához túl zsíros vagy túl szénhidrátos vagy túl kalóriadús vagy túl gluténes...etc.

Az én mákos-zabos sütimben nincs liszt vagy a brutál kalóriabomba tejföl (mindig sokkol, ha néha kilengek és használok, hogy mennyire rengeteg kalóriát ad, miközben csak egy kis plusz az ételbe)...

De aki egyszerűen kalóriával lakik jól, annak ez nem gond.

2017. okt. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző: "nem tudom, ez kinek diétás"


Sokan úgy gondolkodnak, hogy ha valamiben finomliszt helyett durum/zab/teljes kiőrlésű/norbis stb. liszt, margarin helyett kókuszzsír, cukor helyett méz/édesítő/spéci cukor, esetleg egy kis plusz "egészséges" összetevő mint lenmag, chiamag, ilyesmi van, akkor az "diétás" és "egészséges" lesz. Rengeteg az ilyen "diétás" recept a receptes weboldalakon. Ezt szerintem a reklámok okozzák, ahol úgy reklámozzák az "egészséges" ételeket, hogy ez vagy az van benne, tekintet nélkül arra, hogy amúgy az illető élelmiszer makrotápanyag-összetétele pocsék, cukortartalma magas, rost alig van benne stb. Az instant kakaó hozzáadott vitamint tartalmaz, szóval "még több jó a tejben", meg mellesleg még több cukor is, csak azt már elfelejtik megemlíteni. Teljesen hiányzik az a globális szemlélet, hogy egészséges vagy egészségtelen csak egy étrend a maga teljességében lehet, és mértékkel bármilyen élelmiszer belefér egy egészséges étrendbe is. (Bocsánat a hosszú írásért, csak nagyon felbosszant, hogy így hülyítik az embereket, és az is, hogy a közoktatás nem elég jó ahhoz, hogy megvédjen a hülyeségtől.)

2017. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!