Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tiramisu torta elkészítése...

Tiramisu torta elkészítése mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Születésnapra szeretném megsütni, viszont a konyhában nem sok jártasságom van, mondhatni egy rántottánál kimerül a tudásom ezen a téren. Ha süteményről van szó, egy kókuszgolyót képes vagyok megcsinálni de kb. ennyi. Ezek alapján egy tiramisu torta összejöhetne netes receptek segítségével? Ha igen, melyik receptek váltak be nektek, illetve milyen tanácsokat tudnátok adni? Ha nem, mit ajánlanátok helyette?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2020. júl. 22. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Miért nem csinálsz sima tiramisut. Nem kellene tortát sütnöd, csak megvenni a babapiskótát. Én Szarvasi mascarpone-t szoktam venni a doboztetőben írt recept alapján csinálom.

[link]

2020. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Mivel nem is kell hozzá se sütni, se főzni, szerintem menni fog még így is. Ha követed a receptet nem hiszem, hogy el lehet rontani. Max nem lesz annyira szép, de az íze a lényeg (meg a szándék, hogy legalább megpróbálod).
2020. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam a tortát, mert ha már szülinapra lesz, mégis csak azt illik, szerintem jobb mintha sima tiramisut csinálnék.
2020. júl. 22. 22:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Négyszögletes tál helyett lecsatolhatós tortaformába csináld, amit az első linkelt, és kész is a torta :) Ha félsz, hogy nem lesz elég merev a krém, hogy egyben maradjon, mikor leveszed a falát, akkor ne csak az alját rakd ki a babapiskótával, hanem félbetörve az oldalát is körben. Díszítésnek is szép lesz.


Ha még tortásabbat akarsz, akkor a babapiskótát valamilyen kekszes alappal helyettesítsd, lehet csinálni babapiskótából is:

[link]

2020. júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is, de egy 22 cm-es tortaformához nem lenne kevés ez az összetevő?
2020. júl. 23. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!