Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű receptek kellenének!...

Egyszerű receptek kellenének! Ötlet?

Figyelt kérdés
Van itthon liszt,cukor,sütőpor,tojás,tej,kakaó,vaj.
2010. aug. 4. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Tojás nélküli piskóta:

Hozzávalók:


15 dkg cukor

25 dkg liszt

1/2 cs sütőpor

1 tk szódabikarbóna

5 ek kakaó (én Domi miatt ezt mellőztem, így ennyivel több lisztet adtam hozzá)

2,5 dl víz

1,5 dl olaj

2 tk ecet


A szilárd hozzávalókat egy tálban összekeverem, ezután hozzáadom a folyékony adalékokat, habverővel jól összedolgozom, majd előmelegített sütőben, 160 fokon 30-35 perc alatt készre sütöm

2010. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A piskótát megkenheted lekvárral, de így is fincsi.
2010. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kakaós piskóta


Hozzávalók:


* 6 tojás

* csipet só

* 6 ek. cukor

* 0,5 dl víz

* 3 ek. finom liszt

* 2 ek. rétes liszt

* 1 ek. kakaó

* 1 tk. sütőpor


Elkészítése:


1. A sütőt bemelegítjük.

2. A tojásokat szétválasztjuk. A tojásfehérjét csipet sóval kemény habbá verjük.

3. A tojássárgáját a cukorral fehéredésig verjük. Belekeverjük a vizet.

4. A lisztet, a kakaót és a sütőport elegyítjük és rászitáljuk a tojásfehérjére. Ráöntjük a tojássárgáját, majd mindhárom alkotóelemet lyukas fakanállal, körkörös mozdulatokkal, óvatosan összekeverjük.

5. Sütőpapírral, vagy vajjal, liszttel kibélelt tortaformába öntjük, és közepes lángon megsütjük.



Fortélyok:

A hozzávalók szobahőmérsékletűek legyenek. A cukor csapott, a liszt közepesen púpos evőkanál legyen. Én a liszetet egy harmad rétes liszt, két harmad finom liszt-kakaó arányban keverem. Fontos, hogy a lisztet szitáljuk, sokkal levegősebb lesz. Nagyon óvatosan forgassuk össze a masszát, nehogy összetörjön a tészta. A sütőajtót csak a sütés végefelé nyithatjuk ki, mert összeesik a tésztánk.

2010. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!