Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főtt krumpliból, tojásból,...

Főtt krumpliból, tojásból, lisztből, vajból milyen ételeket lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy főtt krumplit összetörném, raknék hozzá mondjuk lisztet, vajat, tojást, hogy összeálljon egy tésztává. Majd formáznék belőle pogácsákat, amiket serpenyőben olajon megpirítanék/megsütnék. Létezik ilyen étel? Valakinek nincs ilyenhez receptje?
2020. okt. 3. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Kockázd össze a krumplit aztán vajon vízzel fedő alatt párold meg ha megpuhult szedd le a fedőt és pirítsd meg majd önts ra felvert tojást.

Lisztet engedd el

2020. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Vajbol lisztbol csinalsz egy besamelt, a krumplit retegezd a fott tojassal majd ontsd nyakon a besamellel es susd ossze sutoben.
2020. okt. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Núdli, gombóc
2020. okt. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi, de mindenképpen tészta szerű dolgot szeretnék. Az első olyan lenne mint egy krumplis rántotta, a második meg ilyen rakott krumpli szerű. (ezekkel semmi baj nincs, csak most nem ilyet szeretnék.)

[link]

Azóta már találtam ilyet, ilyesmire gondolok mint ami a videóban van.

2020. okt. 3. 13:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen étel Kérdező, úgy hívják, hogy krokett:

[link]

2020. okt. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Krumplis lángos. Pont így készül. A vajat ki is hagyhatod, azt inkább egy kis kanál zsírral szokták összegyúrni, hogy ne ragadjon.

Arra vigyázz, hogy jól be kell lisztezni a deszkát és a sodrófát is, mert nagyon tud ragadni!

Kb. 1 cm vastagra nyújtod, és felvágod tetszés szerint rombuszokra. De remekül megtartja az alakját, én a gyerekekkel a mézeskalács formákkal szoktam kiszaggatni csillag és szívecske alakúra.

Bő olajban kell sütni.

Mi lekvárral szeretjük.

2020. okt. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Krumplis pogácsa.


[link]


[link]


stb .stb. ezerféle verziója van...

2020. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
+1: [link]
2020. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat ez a video eleg gagyi amit a kerdezo linkelt...meg nem ennem meg ho vegen sem!

Akkor mar inkabb krumplis langos, de nem irtad van e elesztod.


Max dodollet tudsz ezekbol az alapanyagaidbol, ami ugymond teszta-szeru es laktato.

2020. okt. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Béla211 ***** válasza:
100%

[link]

Annyi hogy én csak lisztet rakokhozá grizt nem. Meg a szaftott olajjal is lehet csinálni. Meg a gombóc vizéből elég annyi szerintem mikor bele teszem a gombocókat én fokhagymás tejföllel szoktam enni.

2020. okt. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!