Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A milánóit hogyan készítítek?

A milánóit hogyan készítítek?

Figyelt kérdés

Sonkával vagy darálthússal csináljátok?

Mi ha kész szószt veszünk abban általában van gomba is, de ha otthon csináljuk a szószt is, nem rakunk bele, a pörkölt alapra (dínsztelt hagyma + piros paprika) csak paradicsomszószt, pici cukor, ketcup, fűszerek (oregano, só, bors), meg ugye darálthús.

Az különbözteti meg a bolognai-tól elvileg, hogy abban van darálthús.

De én a milánóit is gyerekkorom óta darálthússal ismerem, el sem tudom képzelni sokával. És a környezetemben is mindenki milánóinak hívja, nem bolognainak.

Makarónival és Spagettivel is szoktuk enni.



2020. okt. 6. 20:15
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

#15 tudom jól, hogy nincs köze az eredetihez, mivel már végig olvastam a legtöbb létező receptet, leírást, de mi a családban így készítjük. Ezért is voltam kíváncsi, hogy ki hogyan, mert a milánóinak nincs is nagyon megfagható alapja. Olaszországban nem is paradicsomos alappal készül, környező országokban bolognai alapon sonkával, gombával. Mifelénk meg darált hússal és esetleg gombával.

A bolognait nem is divat spagettivel enni az olaszoknál, fentebb valaki írta, hogy pörkölt alap meg stb nem autentikus, de alapjába nem autentikus az egész.

2020. okt. 6. 21:40
 22/28 anonim ***** válasza:
88%
#21-es Tévedsz, a bolognai ragu egy létező húsos, és egyébként védett olasz recept.
2020. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
88%

Az előbb linkelt Gianni recept mellé itt egy másik is, Molnár B. Tamástól:


[link]

2020. okt. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

#22 igen a ragu. De nem bolognai spagettinek hívják.

Mindegy, én a milánóira voltam kíváncsi, mivel mi magyarok vagyunk és teljesen máshogy terjedtek el a dolgok. Ahány ház, annyi szokás.

Köszi a válaszokat !

2020. okt. 6. 22:35
 25/28 anonim ***** válasza:
80%
A milánói sonka+gomba. Darált hússal a bolognai készül.
2020. okt. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
91%
Így van, 25-ös teljesen jól írta.
2020. okt. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

25

Ennek a milánóinak annyi köze van Milánóhoz mint a párizsinak Párizshoz. Az eredeti milánói húsosszalonnából pecorino sajtból fokhagymából olivaolajból petrezselyemből készül.

2020. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

27: vagy ez a szicíliai "milánói", szardellával:


[link]

2020. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!