Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Castella torta íze milyen?

A Castella torta íze milyen?

Figyelt kérdés

Nagyon ki szeretném próbálni de még sem merem mivel lehet nem is ízlene és menne a kukába. Tényleg csak sima piskóta? Ha igen akkor semmi íze sincs?


Köszönöm a válaszokat!!



2020. okt. 16. 11:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha esetleg nem lenne jó vagy senki nem javasolja akkor milyen egyszerű és bevált süteményt ajánlottok amit tortaformában tudnék megsütni?
2020. okt. 16. 11:53
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

"Tényleg csak sima piskóta?"


Igen, sima piskóta.


"Ha igen akkor semmi íze sincs?"


Van íze. Édes a cukortól.

2020. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem vagy gyakorlott és félsz, hogy a piskóta nem sikerül, keress inkább ún. egyszerű kevert tésztás sütiket. Amihez még robotgép sem kell...


Nekem ilyenkor nyár végén - ősszel ez a kedvencem. Többféle gyümölccsel elkészíthető, és pofonegyszerű.


Túrós gyümölcspite


25 dkg túrót összekeversz

2 tojással,

egy fél citrom héjával,

kb. 10 dkg cukorral,

kb. másfél deci tejjel (vagy joghurttal)

másfél deci olajjal.

Aztán belekeversz 40 dkg lisztet,


amiben előzőleg elkevertél egy fél csomag sütőport. Kicsit lágy tészta lesz, de azért nyújtható. Én egyből a sütőpapíron nyújtom ki, és utána teszem bele a tepsibe.


A szilvát/almát/barackot/nektarint negyedelem, vagy ha nagy, akkor nyolcadolom, és ezeket a kis gerezdeket sűrűn belenyomkodom a tésztába. A tetejére mehet egy felvert tojás 1 ek. tejföllel + 1-2 ek. cukorral elkeverve, de nem fontos. Vagy lehet rá szórni durvára vágott diót+kristálycukrot. Frissen a legfinomabb!



Egy kb. 24 cm-es tortaformához a fenti mennyiség fele kell!

2020. okt. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A piskóta az megy csak az ízétől félek hogy milyen. Egyébként köszönöm a receptet jónak tűnik úgy rémlik mint ha csináltam volna egyszer szóval lehet megcsinálom!
2020. okt. 16. 12:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy alap piskótának nyilván csak édes íze van. Akármelyik recept alapján csinálod. Nem tudom, ez a castella miben más, mint a hagyományos "alap" piskóta.


De tehetsz bele reszelt citromhéjat, ha az egyszerű édes íz nem elég...

2020. okt. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm! Majd valamikor megcsinálom! Most a második hozzászóló receptjével szemezek ! :)


Amúgy igen egyébként ezért sem nagyon merem kipróbálni mert ez szerintem nem olyan alap piskóta mint amilyet megszoktunk. De köszi a tippet hozzá! Jövőhéten hétvégén megcsinálom és majd kiderül milyen!

2020. okt. 16. 12:37
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

3-as vagyok, csak illusztrációként hozok egy képet

[link]


innen: [link]


Ha tortaformában csinálom, akkor kb. így rendezem el az almákat, csak vékonyabb szeleteket (héjastul), és sokkal sűrűbben, sugárirányban.

2020. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dornstadter ***** válasza:
82%
Ha szereted a sima piskóta ízét, ami ugye édes és nem pedig semmi íze sincs, akkor a Castella is ízleni fog. Nehéz megfogalmazni, de a sima piskótánál valamivel tömörebb de mégsem olyan fullasztó mint a piskóta. A tetején van egy vékony, enyhén karamellizált cukor réteg ami még ad neki némi extra ízt.
2020. okt. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2020. okt. 16. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!