Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha béna vagyok hagymavágásban,...

Ha béna vagyok hagymavágásban, akkor lereszelhetem a hagymát?

Figyelt kérdés
Pörköltbe, Paprikás krumpliba meg ilyen hagymás alapú ételekbe. Másabb lesz tőle, ha nagy lyukú reszelőn lereszelem?
2020. okt. 25. 10:47
1 2
 1/13 anonim válasza:
46%
Nem reszelheted le. Gyakorolj.
2020. okt. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:(
2020. okt. 25. 10:49
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Vegyél konyhai aprítógépet. Azzal össze lehet aprítani pillanatok alatt. Ez olyan ételeknél jó, mikor sok hagyma kell. Egy egész pici fej hagymát nem fogsz tudni vele aprítani, ezért meg kell tanulnod kézzel is vágni.
2020. okt. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

Léteznek egyébként hagymavágó eszközök is. Nincs tapasztalatom velük, csak leírom hátha neked beválik.

Pl.:

[link]

2020. okt. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Gyakorolj! Én is az elején tök béna voltam, de gyakorlással már egész jól megy.
2020. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha lereszeled, akkor egy halom vizes trutyid lesz, amit nem fogsz tudni pirítani és pont, hogy egyes ételeknek a pirított hagyma adja meg az ízt.

A tesóm sem vagdossa, hanem reszeli, minden ételének főtt hagyma íze van.

Én is azt mondom, hogy gyakorlás kell, no meg egy jó kés!

2020. okt. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem reszelni nehezebb. Ráadásul a reszelt hagyma leve keserű.


Ameddig nem volt botmixerem, a padlizsán krémbe reszeltem a hagymát, alig lett egy kanálnyi egy kis fej hagymából, és ki kellett nyomkodnom a levét egy szűrőben, mert ha nem tettem, ehetetlenül keserű lett a padlizsán krém.

2020. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A fent linkelt hagymavágó vagy hasonló ugyanúgy megteszi.

(Szakács)

2020. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Végszükség esetén (élet-halál) megengedett, de amúgy értelmetlen. Sokszor egy kés élezés megoldja az addigi bénázást is, mindenesetre türelmesen, lassan, "bénázva" gyakorolj, mert érdemes!
2020. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
En apritot hasznalok, ha nincs kedvem felvagni, vegyel egy olyat es kesz, nem kell vagdosni.
2020. okt. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!