Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rengeteg spenótból mit?

Rengeteg spenótból mit?

Figyelt kérdés

Nagyon sok fagyasztott, darabolt spenót van itthon (tévedésböl többen is vettünk, és mindenki elég sokat, de csak én egyedül eszem).

A kérdésem, mit lehet belöle fözni spenótmártáson, spenótos tésztán kívül, hogy ne legyen unalmas, meg ne ugyanazt kelljen mindig ennem.


Ami nehezítí a dolgot, egészségügyi okokból nem ehetek húsféléket, és egyéb állati fehérjéket is csak igen kis mennyiségben.


Mindenkinek elöre köszönöm, ha ötleteket ad!



2020. nov. 8. 16:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségfasírtot. Először ugyanúgy leforráznám, ha lecsurgott a leve, apróra vágnám, és a többi hozzávalóval együtt gyúrnám be, és sütném meg, mint bármely zöldségből készített fasírtot.


Ha tojást nem akarsz használni, akkor az alábbi link segít, mivel dolgozd össze:


[link]

2020. nov. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a nudli tésztájába szoktam tenni (sokat, hogy egészen zöld legyen) de lehet nokedlitésztába is,ekkor a kifőtt zöld tésztát paradicsomos vagy túrós-tejfölös mártással átsütöm, nagyon finom.
2020. nov. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ezt szerinted akkor a fagyasztottból is el lehet készíteni? Gondolom, felolvasztva és kicsavarva - akkor hasonló lehet, mint amit írtál.

Kicsit részletesebben le tudnád írni a receptet?

2020. nov. 8. 16:39
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most kitől kérded?
2020. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Persze. Kiolvasztod a spenótot, hogy ne legyen fagyott. Leöntöd a levét,ütsz bele 2 egész tojást, és botmixerrel összepépesíted. (Én egyébként ruccolával is szoktam ilyen csinálni, mivel csak én eszem és néha túl sok egy csomaggal)Ha erős a botmixered, nem is kell kiolvasztani.1 krumplit megfőzök, áttöröm, hozzákeverem, só, liszt, hogy gyúrható tészta legyen belőle. A legegyszerűbb a nudli (gnocchi, ha úgy tetszik) de ha vékonyabbra nyújtod kicsit,mint a derelyét megtöltheted valamivel és összecsippented (ravioli)úgy főzöd meg. Én nagyon szeretem ezt a töltött derelyeféleséget úgy, hogy egy serpenyőbe kevés olajat teszek, a derelyéket szorosan egymás mellé rakom,elkezdem nagyobb lángon pirítani, majd kb másfél deci vízzel nyakonöntöm,megvárom, míg felforr. Akkor kicsi lángra veszem, fedőt rá, és addig párolom, míg az összes lé el nem fogyott alóla,akkor kicsit pirítom, hogy ropogós legyen az alja. Egy tálra kiborítom, kész. Az alja sült, a teteje főtt. Szuper.
2020. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az elsötöl - most látom, hogy közben lett egy második válasz is.

Természetesen azt is nagyon szépen köszönöm!

2020. nov. 8. 16:49
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Felraktam a linket, hogyan szoktunk készíteni zöldség-fasírtot. Ez esetben teljesen mindegy, milyen zöldség. Ha a spenót fagyasztott, várd meg míg kienged, vágd apróra és a link szerinti hozzávalókkal, gyúrd össze, majd szépen süsd meg.
2020. nov. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Görög szpanakopita. Fetás spenótos rétes kb.
2020. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj csak ételben gondolkodni, smoothie-ba (turmixba) is lehet tenni a gyümölcsök mellé, az ízét nem lehet érezni, de egészségesebb lesz tőle. És ehhez teljesen jó a fagyasztott is.
2020. nov. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ricottás-spenótos cannelloni


[link]


Spenótos-ricottás quiche


[link]


Spenótos quesadilla cheddar sajttal


[link]

2020. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!