Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kinél mi lesz a karácsonyi...

Kinél mi lesz a karácsonyi menü? Hány féle ételt, sütit készítetek?

Figyelt kérdés
Szenteste mit szoktatok ebédelni, ha a vacsora az igazi ünnep? 25, 26-án?
2020. nov. 30. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
jó kis töltöttkáposzta, egy halászlé, valami töltött hús, húsleves, rántotthús, sütemények
2020. nov. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

töltött káposzta egy nappal hamarabb elkészül, és pihen az erkélyen, hogy jól összeérjen :D

másnap, 24-n tartjuk a nagy "banzájt", én ott sörbundáscsirkemellet készítek, krumplipürével, rizzsel(valami jó vegyes konzerves, általában mexikói), krumplisalátával, franciasalátával, és uborkasalátával. mellette fő a húsleves is.

előtte való nap csináljuk a métereskalácsot, és a mézeskrémest, hogy azok is jól beérjenek.

már mai nap megcsináltam a likőröket, egy kindercsokist, és egy raffaellost, holnap készül egy sportszeletes még, ezek addig pihennek, aznapra nagyon finomak lesznek.

pogácsát 25-n szoktam sütni még

ezek mellett rengeteg kávés különlegesség készül, tekintve hogy barista vagyok

imádok sütni, főzni :)

22/F

2020. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Töltött káposztát.
2020. nov. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Ház ez a 2-es válaszoló nagyon cuki! Így kellene besegíteni a többi huszonéves pasinak is és nem azon rinyálni, hogy nincs barátnő, ezért öngyi lesz!
2020. nov. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Imádom a második válaszolót :) Kb mintha a volt barátom lennél, ő is imádott főzni (kisebb, nagyobb sikerrel)

Na szóval, nálunk 24-én gyűlik össze a család. Lesz halászlé, Cordon Bleu, rántott hal, saláták, bejglik, linzer, mézeskalács, zserbó és enis csinálok valami finom likőrt :)

2020. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Hát látjátok srácok, legyetek olyanok, mint a kettes válaszoló!


A lányok a kettes válaszolót szeretnék karácsonyi menünek! :)

2020. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Igen hajrá 2 es válaszoló.

Már a lelkesedés megvan az jó,

Nálam a menu halászlé rántott hal

Rántott csirkemell sült krumpli francia saláta

Két fele sütemény amit még nem eldöntött

2020. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Még a tervezés fázisában van, minden évben van vmi különlegesebb sült hús, de emellett megvannak a klasszikusok is, mint a töltött káposzta, rántott hús, halászlé/húsleves. Süti vonalon inkább a hagyományos karácsonyi sütik népszerűek nálunk, bejgli, zserbó, mézes mindig van. Minden évben karácsony előtt 2-3 nappal elmegyünk anyukámhoz, és vele Él és a mamámmal együtt sütjük meg az összes sütit, szenteste napján meg az ünnepi menüt. Számomra ez az év egyik csúcsprogramja :)
2020. dec. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Én csak 24-én főzök,ketten vagyunk a férjemmel, ő halat eszik (ez általában lazac), én valamilyen grillezett sajtot, sült krumplival (aznap nem eszünk húst). Felénk nem szokás a töltött káposzta. Többi napon a szüleinknél eszünk, ilyenkor valami klasszikus, rántott hús, cordon bleu, stb. szokott lenni.

Sütik közül biztos lesz linzer, azt imádjuk, mézeskalács, a többin még gondolkodom, valamilyen kókuszgolyó is lesz (vagy sima kókuszgolyó, vagy raffaello), még talán mézes, hókifli, bejgli, még nem tudom, mit választok ezek közül.

2020. dec. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk felosztott feladatok vannak, én sütni szeretek. Amit eldöntöttem, hogy biztos lesz, az feketeerdő macaron és kókuszgolyó. Paris brestet szeretnék még, de nem nagyon vagyok gyakorlott égetett tésztákban, így azt előtte ki kell próbálnom. Esélyes még a babka is, nagyon szeretjük.

A menüben biztos lesz halászlé, ez én miattam, mert nálunk a szüleimnél mindig volt halászlé ilyenkor, nagyon szeretem. Lehet kacsa lesz még.

2020. dec. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!