Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért reped meg a bejglim?

Miért reped meg a bejglim?

Figyelt kérdés

2020. dec. 11. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában a töltelék víztartalma az ok, mert sütés közben gőzzé válik és az repeszti meg. Használj kicsit több grízt vagy morzsát és szurkáld meg a bejglit több helyen. Érdemes tojásozás után megszurkálni, mert ha előtte csinálod a tojásozással le is zárhatod a lyukakat. Egyébként semmi gond nincs a megrepedt bejglivel, mindenki jár így és az íze ugyanolyan, általában még a felvágásnál el is lehet tüntetni a repedések nagy részét, szóval sehogy sem hátrány.
2020. dec. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az enyém hosszában repedt végig

Mondjuk az íze tökéletes volt

2020. dec. 11. 07:59
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
A repedt bejgli a legfinomabb. 😋
2020. dec. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban azzal vígasztaltam anyut mindig, hogy azért reped meg, mert ő rak bele bőségesen tölteléket, nem olyan vékonyan áll benne, mint a kívülről amúgy tökéletesnek tűnő boltiban. :D

Most már magamat is vígasztalom ezzel. :D :D

2020. dec. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gundel bacsi ugy mondta: "a beigli teteje nem reped meg, ha a teszta es a toltelek azonos kemenysegu"


Amiota az eszemet tudom, a Gundel receptura szerint csinalom a beiglit es csodajara jar a vilag, hogy milyen csodalatos a beiglim. Nem egy pekseg elkunyizta mar a receptet :)


Amugy en ugy szoktam, hogy amikor mar ki van fagyasztva a teszta es a tojas is berepedezett a tetejen, akkor szoktam megszurkalni de nem villaval, hanem egy palcikaval ovatosan atszurom az egesz beiglit es kis korkoros mozhulatokkal picit tolcseresre tagitom a beszurast. Lenyeg, hogy sutes kozben a toltelekben levo nedvesseg eltudjon parologni, kulonben szetnyomja a tesztat.

2020. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!