Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zöldséget mihez lehet felhaszn...

Zöldséget mihez lehet felhasználni levesen kívül?

Figyelt kérdés
Van 4-5 nagyobb szál zöldség, de nincs más levesbevaló. Mibe tudnám felhasználni?
2021. jan. 9. 11:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%
De jó.. Ezt így még nem is hallottam.. :) és fel is adta a leckét rendesen. Vega vagyok, szóval elég sokféleképpen szoktam felhasználni a zöldségeket, de bevallom őszintén a fehérrépát csak levesben használom vagy néha más zöldségekkel együttfőzve turmixolva tészta mártásként, de önmagában máshogy még nem próbáltam.
2021. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

#9 Köszönöm! 😂


Bocs, az a baj, hogy bennem még csak fel sem merült, hogy ez hétköznapi nyelven nem zöldség mindenki számára. Mármint igen, a fehérrépa. :D

2021. jan. 9. 13:28
 13/25 anonim ***** válasza:

Ma készítettem párolt vegyes zöldséget. Serpenyőben picike olaj, és ami többféle zöldségmaradék a hűtőben, szépen egymás után, puhulási idő sorrendjében: cékla, sárgarépa, fehér répa, ha van egy kis karalábé, karfiol, zöldbab (ami van) azokat egyszerre bele. Pici vizet rá és fűszereket, majd ha födő alatt félig puhák közé a felszelt ilyen-olyan káposzták, szálára vágott vöröshagyma. Esetleg (nyáron) legvégén 1-2 felcikkezett paradicsom.

Bármilyen sült mellé, de ha van kész ragud a legvégén azt is beleforgathatod. Ha valamilyen nyers húsod van, kockára/csíkokra vágod és már azzal kezded...

Ha most azt a fehér répát berakod a hűtőbe, és vásárolsz mellé ezt-azt, 1-1 maréknyi zöldséggel akár 2 napra való kaját is össze tudsz dobni.

2021. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

A baj, hogy nincs mellé semmi más. Se répa, se karalábé, se semmi ami (szerintem) menne hozzá. Paprika, retek, paradicsom...ilyesmi van.

De én is pont valami ilyesmi ragut képzeltem volna el, tehát valószínű inkább vásárlok hozzá zöldségféléket, és elkészítem valahogy így.

2021. jan. 9. 14:15
 15/25 anonim ***** válasza:

A retek nem, de a paprika, paradicsom, vöröshagyma, mellé fehér káposzta, kelkáposzta. A céklát és a karalábét úgy szelem fel, mint a szalma krumplit.

Úgy vásárolj, hogy ezt-azt-amazt akarsz főzni, és mindig kicsalsz belőle egy-egy kicsit. A végén ami összegyűlt zöldség-maradék, abból egy marék hússal vagy pörkölt/sült maradékkal, esetleg egy db. kolbásszal, tökéletes párolt vegyes zöldséget tudsz.

2021. jan. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%
Tojásos szendvicsbe bele rakhatod.
2021. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%

Felvágod szépen hasábokra, egy kanál olaj, egy kanál méz, egy kanál mustár, meg ha van otthon, egy írókázatlan mézeskalács porrá zúzva, plusz egy kanál narancslé.

Ezt rázd össze és tepsiben süsd puhára.


Hús mellé köretnek isteni.

2021. jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
71%
Vadas
2021. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
56%
18-as: tudod egyáltalán, MIT szokás a vadasba tenni? Mert petrezselyemgyökér/fehérrépa csak egy összetevö a sok közül, önmagában ebböl soha nem lesz vadas!
2021. jan. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy magában?
2021. jan. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!