Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi kenyeret lehet sütni...

Házi kenyeret lehet sütni olyan sütőben ami gázzal működik?

Figyelt kérdés
Teljes kiőrlésű kenyeret szeretnék sütni csak a régi gáz lángos sütőnk van . Ez is jó erre a célra ,vagy az elektromos hőlégkeveréses kell?
2021. jan. 19. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én évek óta gázsütőben sütök.
2021. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2021. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mekkora lángon kell sütni?
2021. jan. 19. 12:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Maxon
2021. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
200-220 fokon kell sütni, ez a 3..4-es fokozat. Maxon csak szénné égeted.
2021. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Kicsit lefröcskölöd a kenyeret vízzel berakás előtt, aztán lefeded. 200 fokon 45 percig sütsz egy 60 dkg-os kenyeret. 1kilósat 60 percig. Utána leveszed a fedőt és sütöd még néhány percig teljes lángon, míg olyan barna nem lesz, amilyet szeretnél. Én jénai nagy tálban sütök és fém kerek tortasütő formával takaron be, mert akkor fölfelé lesz helye még nőni sütés közben. Sőt, hogy minden titkom eláruljam, a jénai alá a sütőben rakok egy alufólia korongot. Ez megakadályozza, hogy újjnyi vastag kemény réteg képződjön a kenyér alján, amit nem lehet elrágni.
2021. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!