Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktál sütőben kenyeret sütni?

Szoktál sütőben kenyeret sütni?

Figyelt kérdés
Leírnád a receptet?
2016. jan. 31. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem szoktam (a kérdés eldöntendő volt!)
2016. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk most ez a nagy kedvenc:

5 ek magkeveréket (tökmag, zabpehely, szezámmag, lenmag) illatosra pirítok száraz serpenyőben.

30dkg fehér tönkölylisztet(ez lehet fehér kenyérliszt, vagy sima búzaliszt is), 20 dkg teljes kiőrlésű tönkölyliszttel elkeverek.1 teáskanál só,1 teáskanál cukor,150 gr natúr joghurt,2 dl víz,2 evőkanál olaj megy bele,majd 20gr élesztőt morzsolok rá.Összegyúrom,néhány percig dagasztom,közben belegyúrom a magkeverék nagy részét is,majd letakarva duplájára kelesztem,ez kb.35-40 perc.Utána átgyúrom,kissé gömbölyítem,és hagyom 15 percig pihenni.Utána kilisztezek egy tepsit,vagy sütőpapírt teszek bele.A tésztát újra átgyúrom,és formázom.Beleteszem a tepsibe,és hagyom duplájára kelni,kb. 45 perc.Közben előmelegítem a sütőt 200 fokra.

A megkelt tészta tetejét kissé bevizezem,és rászórom a maradék magkeveréket.A forró sütőbe dugom,és kb. fél óráig sütöm.Közben figyelem,nehogy megégjen.

Rácson hagyom kihűlni.

Az eredeti recept Limarától származik,kicsit változtattam rajta,nekünk így nagyon bejön.

Jó sütögetést!

2016. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Nem szoktam sütőben, viszont a kenyérsütőben igen. A recepteket a hozzá járó receptkönyvből veszem, ill. ízlés szerint magvakkal és zöldfűszerekkel egészítem ki általában.
2016. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, hogy leírtad a receptedet, 2. válaszoló, nagyon jónak tűnik, ki fogom próbálni!
2016. jan. 31. 12:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Már nem, de a párommal még előfordul. Elég puritán kenyere van...

Fél kg liszt (vegyesen fehér és tk tönköly, rozs, kukorica, mikor mi van. a szerintem legjobb felerészben rozs-, negyesrészt fehér tönköly- és negyedrészt kukoricalisztet tartalmazott), 3 dl víz, 1 dkg só, egy 5 dekás élesztő harmada. Nyilván összegyúrja, pihenteti, kisüti, ahogy azt kell.

Rengeteg éven át sütöttünk kenyeret, de akkor még volt benne olaj. A párom szerint teljesen felesleges s valóban nem hiányzik a kenyerekből, még nekem sem (márpedig én extrém zsírosan főzök és sütök). Cukrot sosem használtunk, az kenyérbe elég felesleges, az őseim sem tettek bele.


Sok lehetőség van, persze. Én nagyon szeretem a diót is tartalmazó kenyeret, a kis krumplit s egy tojást tartalmazót és a sült hagymával és camambert sajttal töltöttet is... Illetve szerettem, mert ma már alapból nem eszem kenyeret.

2016. jan. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sokféle kenyeret szoktam sütni, ez a legegyszerűbb:

3 dl víz, 1 dl tej, 2 tk. só, 1 tk. cukor, 1 ek. olaj, 70 dkg sima liszt, csipetnyi aszkorbin sav, 1 csomag instant élesztő.

Ezeket a kenyérsütő gépbe tettem, miután összedolgozta a gép kivettem a kelesztő tálba, amit előtte kicsit beliszteztem, majd a tésztagombóc tetejére is szórtam kis lisztet. Letakartam, 40 perc alatt duplájára kelt. Akkor kicsit átgyúrtam, visszatettem a tálba ismét 40 percre. Újra duplájára kelt, ekkor lisztezett deszkára tettem, veknit formáztam belőle. Sütőpapírral bélelt jénaiba tetrem, letakartam és még 20 percig pihentettem. Ezalatt előmelegítettem a sütőt 230 °C-ra. A veknit bemetszettem, majd alaposan bespricceltem vízzel (a jénai tetejét is). Rátettem a tetejét és betoltam a forró sütőbe. Kb. 35-40 percig sült (ekkor már szép színe van). Ekkor kivettem a jénaiból és még a rácsra tettem (hogy az oldala is szép színt kapjon) kb. 5-10 percre, amíg a kívánt színt elérte.

Ekkor kivettem a sütőből, rácsra tettem, jól bespricceltem vízzel és a hideg kamrába (azt tapasztaltam, hogy a hirtelen hőingadozás hatására szebben cserepesedik) tettem hűlni.

Csodás lett !!!! Könnyű, légies, nagyon finom ízű, kívül ropogós, belül puha állagú kenyér sikeredett.


Ha érdekel másféle is, előtésztás, barna, kovászos, stb. jelezd, akkor írok még bevált recepteket.

2021. jan. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!