Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rizst hogyan kell jól megfőzni?

Rizst hogyan kell jól megfőzni?

Figyelt kérdés
Lépésről lépésre mi a jó recept erre?

2021. jan. 20. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
nokedlit tudsz szaggatni ?
2021. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
van aki pirítja olajon, én azt kihagyom. Felforralok vízet (jázmin rizs esetén, 2X annyit, tehát 1 bögre rizs, 2 bögre víz, basmati rizs esetén 1,5X annyit), kis só bele, aztán alacsony lángon lefedve kb 15 percig hagyom, majd lekapcsolom és még egy 10-15percig nem nyitom ki.
2021. jan. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Szintén jázminrizst szoktam főzni, az alábbi módon- nem vagyok egy nagy szakértő, de így finom szokott lenni (ez kb. 4 főre elegendő köret):

Egy 2,5-3 dl-es (átlagos) bögrényi rizst megpirítok kevés olajon ( 3-4 ek max.), nem túl nagy lángon, amíg el nem kezd kifehéredni, ha már 1-1 szem barnul, akkor jó is. Utána ugyanazzal a bögrével ráöntök 2 pohár vizet, beleteszek 1 nagy csipet sót. Ne lepődj meg, hogy hatalmas gőz fog felcsapni, ahogy ráöntöd a vizet. Utána fedő alatt szépen kis lángon addig főzöm, amíg el nem tűnik szinte az összes víz. Amikor már úgy látom, hogy az alján áll csak egy kicsi víz, akkor elzárom a tűzhelyet, és fedő alatt hagyom, hogy felszívja a vizet, különben odaég.

2021. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
nagyjából az első kettő módszere jó. olajon pirítás, só helyet vegeta meg húsleveskocka úgy a legjobb
2021. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Etelkeszitesi technika szerint:


A rizst nem mossuk le (en leszoktam)! Pici olajon megpiritjuk. Megsozzuk. Hozza adjuk az aprora vagott petrezselymet. Tetejere teszunk fel fej megtisztotott voroshagymat es dupla mennyisegu vizzel felontjuk. Vizzel felontes utan felforraljuk, majd takarekra vesszuk a langot es fedo alatt keszre paroljuk (cirka 10 perc).


Gyorsrizs eseten (zacskos):


Ebyhen sos vizet felforraljuk, a gyorsrizst zacskoval egyutt beletesszuk es a dobozon levo fozesi ido utan lecsepegtetjuk es hasznalhato.

2021. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#1-nek elárulom, hogy anyám kitűnő nokedlit szaggat, a rizs főzéshez viszont béna. 30 éves rutinnal se tud állandó jó minőséget hozni. Vagy lekap neki picit, vagy a közepe picit nyers, vagy picit nyákos. Az rizsen magán, az edényen és a tűzhelyen is sok múlik.
2021. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jazmin rizs altalanosan egy jobb fajta rizs, illatosabb es izesebb a sima rizsnel, de lenyegesen dragabb. Basmati rizs meg illatosabb es meg aromasabb es persze dragabb is.


Torokok ugy teszik a jazmint rizst a basmatihoz hasonlova, hogy rizsszem tesztat (piritva) adnak a rizshez, ettol illataban es aromajaban olyan lesz mint a basmati.

2021. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Basmati rizs annyira illatos, hogy az aromaja olyan mint a frissen sult kenyer ... nagyon fincsi :)
2021. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem így szoktam, de ettem már ilyet a nagynénémnél: tízszeres vízmennyiségben készre főzte kb. 20 perc alatt, majd leszűrte egy sűrű szövésű tészta szűrőn. Nem volt rossz, csak rengeteg tápanyagot kiöntött a csapba.
2021. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem tudtam rizst főzni, aztán vettem egy műanyag, totál fapados rizsfőző edényt, azóta mindig finom rizsem van. Én egyébként 2x is átmosom a rizst, mert pergősen jobban szeretem. Ezzel a cuccal 10-12 perc alatt kész rizsem van a mikróból, imádom.
2021. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!