Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Makos teszta elkeszitese?

Makos teszta elkeszitese?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy olyan kerdesem lenne, hogy a makosteszta mitol lessz olyan 'szaftos'

Nekem allandoan szaraz a maktol.(daralt makot szoktam venni.) Talan azt meg lekell daralni? 😅😅😅

Ti hogy csinaljatok?

Koszonom szepen


2021. febr. 3. 14:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Felolvasztasz kis zsírt és azzal átkevered a tésztát.
2021. febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
14%
Úgy, hogy a ˛˛lessz``-t egy ˛˛sz``-el írod! Egyébként meg www.internetkereső.hu :D
2021. febr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A tésztát megfözöd, leszüröd, a mákot megdarálod. összekevered cukorral, ráteszed a tésztára, összeforgatod.
2021. febr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De ha eleve daralt makot veszek is meg daraljam at?
2021. febr. 3. 14:47
 5/20 anonim ***** válasza:
48%
Vajat is tegyél rá!
2021. febr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a darált mákot átdarálni újra. Egy kis plusz zsiradéktól (pl. olvasztott vaj) lesz szaftosabb. A főtt tésztát kevés vajon vagy olajon meg is piríthatod.
2021. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom szepen
2021. febr. 3. 14:52
 8/20 anonim ***** válasza:
40%
Hasonló kérdésre azt írtam válaszként, hogy ne vásárolj darált mákot mert a mákból kinyerik az olajat és a maradékot drágán megvetetik. Alap, hogy te otthon darálod le és egy rész mákot keversz egy rész porcukorral. (nagyanyám receptje)
2021. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

A főtt tésztára eleve kell valami zsiradék, mert összeáll egy gumóba. Mákos tészta esetén a legjobb a vaj, de ha nincs, akkor kevés olaj.

Innentől kezdve nem lehet száraz, mert nem a mák "zsírozza" a tésztát. Ha jó meleg tésztára teszed a cukros-mákos keveréket, akkor az olvadó cukor is ad neki plusz zaftosságot.

2021. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ha tesztat fozok mindog a vizbe teszek olajat :)

Megmondom oszinten makostesztat nem is nagyon szoktam mert itthon igazabol csak en szeretem :D

2021. febr. 3. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!