Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Honnan szoktatok új recepteket...

Honnan szoktatok új recepteket, ötleteket meríteni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 10. 16:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
Enis youtuberol szoktam: Anzsy, Szoky főleg
2021. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
20%

Fozes tudomanya nem a receptekben all ... az csak utanzas.


Ha ismered a kulonbozo etelkeszitesi technikakat es azt is tudod, hogy mi-mihez illik izben ... akkor mindent es barmit eltudsz kesziteni. Ha tudsz fozni es eled tesznek egy etelt, azt el kell tudni kesziteni otthon barmikor.


Ellenben ha nem konyitasz semmit a konyhatudomanyhoz, akkor recept alapjan is efogod rontani.

2021. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor Pinteresten keresztül találok érdekes recepteket; néha egy-egy olyan blogot is találok ezáltal, ahol több, minőségi recept is van, így ezeket az oldalakat aztán időről-időre meglátogatom, hogy milyen újabb recepteket töltöttek föl.

Youtube-ról is szoktam főzni. Itt is vannak “egyreceptes” csatornák, és olyanok is, ahonnan több mindent elkészítettem már, magyar-angol vegyesen.


Hogyha körülbelül tudom, mit szeretnék főzni, sütni, aszerint írok be keresőszót a Google-ba, vagy Pinterestre, és mazsolázok a találatokból (pl. sütés nélküli torta).


Olykor szakácskönyvből vagy főzős újságból veszem a receptet, illetve van néhány, amit otthonról hoztam.


Eleve olyan recepteket választok, amik egyeznek az ízlésünkkel, így csak ritkán alakítok rajtuk.


Konkrét oldalak is érdekelnek?

2021. febr. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Persze , konkrét ajánlásnak is örülnék :)



Alapvetően úgy gondom, hogy tudok főzni viszont mostanában úgy érzem , nagyon egyhangú lett a dolog, kissé alkotói válságban szenvedek :D nem nagyon jön az ihlet, hogy mit kellene főzni. Sok nemzet ételét ismerem viszont én sajnos elég válogatós vagyok a férjem pedig gluténérzékeny.

2021. febr. 11. 03:57
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én simán szoktam olyat is, hogy alapanyagot írok be googléba.

Pl a múltkor maradt karácsonyról mascarpone, de nem akartam sütit. Sose főztem még belőle nem édesen, nem volt ötletem. Megnéztem milyen husi van itthon, beírtam googléba simán hogy mascarpone csirkemell minden további nélkül, aztán bogarásztam a találatokat.

A mascarpone pont nem ilyen alapanyag, de ha nagyon tág lesz a találati kör, akkor az alapján, hogy mi tetszik meg elsőre, lehet pontosítani (pl mellé írom hogy milyen köretet akarok, vagy hogy sütőben serpenyőben stb.)


Így néha új oldalakat, blogokat is felfedezek, ahova utána visszatérek böngészni :D

2021. febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: pont így jártam én is a múltkor, 3 doboz mascarpone maradt :D én èdeset szerettem volna így lett asszem gesztenyés krémes
2021. febr. 11. 08:34
 17/19 anonim ***** válasza:

14: ez a "válogatós vagyok" kb. mire vonatkozik...?

Mert azért úgy is sokkal könnyebb ezt-azt ajánlgatni, ha megírod, hogy mit TUTI NEM fogsz megenni... :))

2021. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Èn alapanyagokat + recept szót (megfelelö nyelven) írok a keresöbe, nagyarul, németül, angoul, oroszul kerestetek a képkeresövel. Így egyböl látom, mi az, ami ránézetre érdekes, és meg tudom a konkrét receptet keresni.
2021. febr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

kifoztuk.hu


Több évnyi receptújságot le lehet tölteni, nagyon jó receptek vannak képpel.

2021. febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!